Pusdiena

Pārtikas pakas patvēruma meklētājiem valsts vietā nodrošina brīvprātīgie

Pusdiena

Pusdiena 14.01.2016

Vācijā pieaug drošības spriedze

Informācija par teroristu plāniem rada spriedzi Vācijā

Vācijas laikraksts "Bild" publicējis informāciju no valsts Iekšlietu ministrijas dokumenta, kurā pausts, ka Vācijā plānoti līdzīgi teroristu uzbrukumi kā Parīzē. Vācijai pārdomāt savu drošību likuši arī nesenie uzbrukumi Stambulā, kur, uzspridzinoties teroristam pašnāvniekam, bojā gāja desmit vācu tūristi un vairāki guva ievainojumus.

 

Vācijas izdevums "Bild" citē Iekšlietu ministrijas informāciju, kas plašāku sabiedrību iepriekš nebija sasniegusi, proti, ka valsti varētu piemeklēt Francijas scenārijs, un, jo īpaši līdzīgs kā asiņainās 13. un 14. novembra dienas, kad galvaspilsētā Parīzē vairākās vietās teroristi sarīkoja apšaudes, nogalinot 130 cilvēku.

Dokumentā, kas nonācis laikraksta rīcībā, Iekšlietu ministrija pieļauj, ka valsts un civilās institūcijas, to darbinieki, kā arī iedzīvotāji var kļūt par upuriem uzbrukumiem vairākas vietās un dažādās dienās, un tie varot notikt jebkurā laikā.

Uzbrukumos varētu izmantot sprāgstvielas, spridzekļus, šaujamieročus un citus bīstamus līdzekļus, lai nogalinātu pēc iespējas vairāk cilvēku. Vislielākās briesmas, līdzīgi kā Beļģijā, Francijā un arī vēl citās Vācijai tuvu esošās valstīs, radot bijušie kaujinieki no tādām teroristu organizācijām kā "Daīš" jeb tā sauktās "Islāma valsts".

Vācijā esot atgriezušies vairāk nekā 300 šādu cilvēku, kurus izlūkdienesti uzskata par kaujās rūdītiem un nežēlīgiem slepkavām. Vācijas federālā policija novērojot vismaz 420 cilvēku, kurus uzskata par bīstamiem indivīdiem ar noslieci uz vardarbību.

Arī nesenie notikumi Turcijā, Stambulā, likuši Vācijai ļoti rūpīgi pievērsties drošības jautājumiem.

Jau vēstīts, ka otrdien, 12.janvārī, teroristam pašnāvniekam uzspridzinoties tūristu iecienītā vietā Stambulā, bojā gāja desmit vācu tūristu, kā arī vairāki guva smagus ievainojumus un atkopjas slimnīcā. Sākotnēji Vācijas kanclere Angela Merkele aicināja Vācijas pilsoņus atturēties no ceļošanas uz Turciju, taču vēlāk Iekšlietu ministrija atzina, ka pēc sarunas ar Turcijas pusi neesot pamata bažām, ka terorista mērķis bijuši tieši vācieši.

Vācijas atbildīgie dienesti turpina izmeklēt arī Jaunā gada nakts vardarbību Ķelnē un citās pilsētās, kad seksuālos uzbrukumos, kurus pastrādājuši iebraucēji, cietuši vairāki simti sieviešu. Vainīgie joprojām nav arestēti.

Pēdējo dienu notikumi Vācijas sabiedrībā audzējuši arvien lielāku antimigrācijas noskaņojumu. Kā vēsta izdevums "Time", jaunākās sabiedriskās domas aptaujas Vācijā liecina, ka vismaz 62% Vācijas pilsoņu uzskata, ka patvērumu meklētāju skaits Vācijā ir pārāk liels, un tikai 16% uzskata, ka tas ir atbilstošs.

Pēdējās dienās aktīvu kampaņu Vācijas pilsētās izvērš labējie radikāļi "PEGIDA", kas demonstrācijās ielās pieprasa kancleres Angelas Merkeles atkāpšanos. Ziņo arī par vairākiem jauniešu bandu – skinhedu jeb skūtgalvju - uzbrukumiem imigrantu veikaliem Leipcigā.

Jau vēstīts, ka pēc Ķelnes notikumiem Vācijas valdība vienojās par stingrākiem likumiem, kas paredz imigrantu vieglāku izraidīšanu, ja pastrādāts noziegums. Tiem vēl jāstājas spēkā, taču mediji vēsta, ka Vācijas kaimiņvalsts Austrija sākusi stingru imigrantu ierobežošanu nokļūšanai Vācijā. Ik dienu atteikumu saņemot ap 200 cilvēku. Taču lielākā daļa no viņiem vēloties nokļūt Dānijā vai Zviedrijā un tikai šķērsot Vāciju, ko Austrijas varas iestādes nepieļauj.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti