Dienas notikumu apskats

NA piekrīt strādāt Kučinska vadībā; Vienotība velk jaunas sarkanās līnijas

Dienas notikumu apskats

Dānija pagarina kontroli uz robežas ar Vāciju

Atbildību par teroristu uzbrukumu Indonēzijā uzņēmies grupējums „Islāma valsts”

Indonēzijas galvaspilsētā sprādzienu sērijā vairāki bojāgājušie

Atbildību par pēdējos gados lielāko teroristu uzbrukumu Indonēzijā uzņēmies radikālais džihādistu grupējums „Daīš” Tādējādi grupējuma terorakti pirmo reizi skāruši arī Indonēziju, kas ir lielākā musulmaņu valsts pasaulē. Uzbrukumos valsts galvaspilsētā Džakartā tika izmantotas bumbas un šaujamieroči. Bojā gāja divi civiliedzīvotāji un pieci uzbrucēji. Vietējā policija to raksturoja kā mēģinājumu atdarināt novembrī notikšos teroraktus Parīzē.

Džihādistu grupējuma „Daīš” izplatītajā paziņojumā teikts, ka uzbrukumu īstenoja „kalifāta karavīri,” vēršoties pret „krustnešu koalīciju”, kas cīnās pret grupējumu.

Iepriekš Džakartas policijas vadītājs bija paziņojis, ka aiz uzbrukuma stāv šis grupējums. Kā uzbrukuma organizētāju viņš nosauca Bahrunu Naimu - indonēzieti, kurš pievienojies grupējuma „Islāma valsts” kaujinieku rindām. Policija uzskata, ka šobrīd viņš atrodas Sīrijas pilsētā Rakā, ko kontrolē radikālie džihādisti.

Indonēzijas policija paziņoja, ka uzbrucēji imitēja novembrī notikušos teroraktus Parīzē, par kuriem arī atbildību uzņēmās grupējums „Islāma valsts.” Par Džakartas uzbrukumu organizētāju uzskatītais Naims pērn esot publicējis ierakstu blogā internetā, kurā slavējis Parīzes teroraktus.

Pirms ceturtdienas uzbrukumiem Džakartā grupējums „Daīš” brīdināja, ka plāno „koncertu Indonēzijā”, proti, uzbrukumu, kas iekļūs starptautisko ziņu virsrakstos

Pēdējos gados lielākajā teroraktā Indonēzijā ceturtdien vairāki sprādzieni nogranda Džakartas centrā, kvartālā, kur atrodas iepirkšanās centri, biroji un kafejnīcas, netālu no vēstniecību rajona un Apvienoto Nāciju pārstāvniecības. Pēc uzbrukuma sākuma vēl vairākas stundas bija dzirdamas apšaudes, pirms policija paziņoja, ka kontrolē situāciju.

Bojā gājuši vismaz divi civiliedzīvotāji, un pieci uzbrucēji. No uzbrucējiem trīs nogalināti apšaudē par policiju pie kafejnīcas „Starbucks,” kurā pirms tam bija nograndusi eksplozija. Divi gāja bojā ar motocikliem piebraucot pie policijas posteņa un detonējot bumbas pašnāvnieku uzbrukumā.

Bojā gājušie civiliedzīvotāji ir Kanādas un Indonēzijas valsts piederīgie. Ievainoti vismaz 20 cilvēki, tostarp Alžīrijas, Austrijas, Vācijas un Nīderlandes pilsoņi. Starp ievainotajiem ir arī vairāki policisti.

ASV vēstniecība Džakartā paziņojusi, ka piektdien būs slēgta piesardzības nolūkos. Vairāku valstu valdības publicējušas brīdinājumus saviem pilsoņiem, kas atrodas Indonēzijā.

Indonēzijā dzīvo aptuveni 240 miljoni iedzīvotāju. Tā ir lielākā musulmaņu valsts pasaulē. Lielais vairākums praktizē reliģijas mērenu formu un Indonēzija ir sekulāra valsts. Tomēr pēdējos gados pieauguši radikalizācijas draudi.

Satraukums par grupējuma „Islāma valsts” teroraktu draudiem pasaulē pieauga pēc Parīzes uzbrukumiem novembrī. Bet šonedēļ spridzinātājs pašnāvnieks Stambulā nogalināja 10 vācu tūristus - varasiestādes uzskata, ka uzbrucējam bija saistība ar džhiādistu grupējumu.

Satraukums par grupējuma "Daīš" teroraktu draudiem pasaulē pieauga pēc Parīzes uzbrukumiem novembrī, bet šonedēļ spridzinātājs pašnāvnieks Stambulā nogalināja 10 vācu tūristus - varasiestādes uzskata, ka uzbrucējam bija saistība ar džhiādistu grupējumu. 

Saistītie raksti
12 komentāri
reptilis -visiem troļļiem
Oho...veseli 8 komentāri manā vārdā...:))) islāmisti no Vienotība...teorrizē lasītājus ar manā vārdā rakstītiem meliem...,ko tad citu var sagaidīt no sorosītu varzas...izplatīja islāmu Latvijā...saveda bēgļu miljonus...ieviesa šariatu,tikai vēl neviens to nav pamanījis...,kontrolē informatīvo telpu...,suverēna Latvija vairs neeksistē...
reptilis -reptilis
Nenocietāties...,laikam ,smagi jūsu draudzīgajai komandai uz ""varžacīm""esmu uzkāpis:))))
reptilis
Man prieks,ka nodrošinu darbu ,kādam cilvēkam vai pat grupai,kura analizē manus komentārus:))))....,bet priekšniecībai tomēr pasakiet,lai nosūta uz kvalifikācijas celšanas kursiem.
reptilis
Trollis manā vārdā ironizē,ka Vienotība plēšas kā musulmaņi...,jā viņi dzīvo viduslaikos,bet tur nav kristiešu...ar modernajām tehnoloģijām pret neoliberāļu...bezdarbnieku plūsmu Eiropas virzienā tagad no Indonēzijas.
reptilis -troļļu priekšniecībai
Nu,aizsūtiet tos nabaga cilvēciņus uz kādiem literārā stila kursiem:)))....savādāk viņiem ir grūtības ar mimikriju:)))
reptilis - troļļiem
...ahā,atkal sorosītu liberastiem nepatīk,ka patrioti ienīst musulmaņus...uztraucas par tradicionālajām vērtībām,ko aizstāv mūsu konservatīvie austrumu kaimiņi...
hh
Troļļu rotaļu laukums kaut kāds
reptilis
Pārkopēju arī savu komentāru par brīvprātīgajiem -Pārtikas pakas...īsākais ceļš uz latviskas identitātes slepkavību...,kurš atbildēs par migrantu plūsmu - Sorosa lienošo okupāciju?...brīvprātīgie manas identitātes postītāji...valsts nodevēji...
reptilis
Pārkopēju savu komentāru par Stambulas teroraktu -Islāmisti sit pa tūrisma nozari....Ēģipte,Tunisija...tagad Turcija. Vajag lielāku haosu un bezdarbnieku armija dosies uz Europu... un tagad Indonēzija .Te trollis manā vārdā ironizē,ka uzspridzināti ir musulmāņi....,jā ,viņi savā starpā plēšās tāpat,kā kādreiz kristieši viduslaikos.... ,jo viņi dzīvo viduslaikos ar modernajām tehnoloģijām bruņojušies.
reptilis
islamisti...neoliberāļu sorosītu odzes spridzina musulmaņus - sorosītu liberastus...,kam tas ir izdevīgi? sorosītiem neoliberāļiem un viņu pakalpiņiem Vienotībai...
reptilis -reptilis - troļļiem
Nu re..., pirmais no Vienotības sorosītu varzas jau klāt:))) taisnība acīs kož...,nepatīk zinātniski atmaskojoši fakti par Sorosa saistību ar krustnešu iebrukumu Latvijā...:)))
reptilis - troļļiem
Nenocietāties...,laikam ,smagi jūsu draudzīgajai komandai uz ""varžacīm""esmu uzkāpis:))))
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti