Indijas un Krievijas līderi vienojas par līgumiem ekonomikā un militārajā jomā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Indijas un Krievijas valstu līderi Narendra Modi un Vladimirs Putins sestdien vienojušies par vairāku sadarbības līgumu parakstīšanu militārajā un ekonomiskajā jomā. Maskava tiecas noslēgt vienošanās, lai mēģinātu atdzīvināt sankciju un zemo naftas cenu dēļ cietušo ekonomiku. Savukārt Indija ir vadošā ieroču importētājvalsts pasaulē un modernizē savus bruņotos spēkus. Abu valstu līderi tikās, sākoties attīstības valstu BRICS samitam. Krievijai un Indijai tradicionāli bijušas tuvas attiecības, taču pēdējos gados Indija stiprinājusi sadarbību ar ASV.

Sestdien ietekmīgo attīstības valstu BRICS samita kuluāros, kas šajā nedēļas nogalē notiek Indijas Goa štatā, Krievijas prezidents Putins un Indijas premjers Modi tikās, lai stiprinātu abu valstu militārās un biznesa saites. Aizsardzības un enerģētikas jomās parakstīti līgumi vairāki miljardu dolāru apmērā.

Indija plāno no Krievijas nopirkt vismaz 200 helikopteru. Paredzēts, ka pirmie 60 tiks saražoti Krievijā, bet pārējos ražos pati Indija nākamo deviņu laikā. Indija ir viena no lielākajām ieroču importētājvalstīm pasaulē, un ekonomiskā izaugsme tai palīdzējusi modernizēt gaisa un jūras spēkus.

Abas valstis arī parakstījušas sākotnējo vienošanos, ka Indija no Krievijas pirks zenītraķešu sistēmas S-400, ko var izmantot gaisa mērķu iznīcināšanai 400 kilometru rādiusā.

Sarunas ir arī par sadarbību enerģētikas sektorā. Lielākā Krievijas naftas kompānija "Rosņeftj" parakstīja vienošanos par 49% akciju iegādāšanos Indijas naftas uzņēmumā "Essar". Šī ir otrā lielākā naftas kompānija Indijā. Krievijas "Rosņeftj" ir starp firmām, kuras skārušas rietumvalstu ieviestās ekonomiskās sankcijas saistībā ar karu Ukrainas austrumos. Šovasar "Rosņeftj" paziņoja, ka šī gada pirmajā ceturksnī tā peļņa bija nokritusies par 80% salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn. Tas galvenokārt tika skaidrots ar naftas cenu samazināšanos pasaules tirgū.

Maskava noslēgtās vienošanās ar Indiju uzskata par svarīgām centienos atdzīvināt ekonomiku, kuru skārusi recesija pēc straujā naftas cenu krituma un sankcijām Ukrainas konflikta dēļ.

Krievijas prezidents Putins arī paziņoja, ka Maskavas vadītā Eirāzijas Ekonomiskā savienība apsver iespēju ar Indiju izveidot brīvās tirdzniecības zonu. Eirāzijas Ekonomiskajā savienībā bez Krievijas ietilpst Baltkrievija, Kazahstāna, Kirgizstāna un Armēnija.

Putins un Modi tikās ietekmīgo attīstības valstu BRICS samita ietvaros. Šajā organizācijā ietilpst Brazīlija, Krievija, Indija, Ķīna un Dienvidāfrika. To izveidoja 2011.gadā ar mērķi izmantot savu augošo ekonomisko un politisko ietekmi, lai radītu pretsvaru rietumvalstu dominancei.

Kā minēts, Indija ir vadošā ieroču importētājvalsts pasaulē, un šobrīd modernizē padomju laiku militāro tehniku, īpaši ņemot vērā nesaskaņas ar tradicionālo reģionālo sāncensi Pakistānu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti