Indijas mediķis: Nav pamatots optimisms, ka situācija ar Covid-19 tuvākajās dienās uzlabosies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pasaules valstis turpina aktīvi cīnīties ar Covid-19 ierobežošanu. Indijā, kur pašlaik situācija ir vissatraucošākā, varas iestādes cer, ka situācija varētu uzlaboties tuvāko dienu laikā. Eksperti gan brīdina, ka šādam optimismam pamata nav. Tikmēr Eiropas Zāļu aģentūra sākusi izvērtēt Ķīnā ražotās vakcīnas potenciālo izmantošanu Eiropas tirgū, bet ASV spriež par "Pfizer" vakcīnu potēšanu pusaudžiem.

Indijas mediķis: Nav pamatots optimisms, ka situācija ar Covid-19 tuvākajās dienās uzlabosies
00:00 / 02:49
Lejuplādēt

Vissatraucošākā situācija ar Covid-19 joprojām saglabājas Indijā, kur saslimušo skaits otrdien pārsniedza 20 miljonus. Bet no vīrusa mirušo cilvēku skaits jau pārsniedz 220 tūkstošus. Lai arī šie skaitļi šķiet ārkārtīgi lieli, eksperti ir pārliecināti, ka reālais inficēto un upuru skaits ir daudz lielāks. Arvien akūtāk izjūtot medicīniskā skābekļa trūkumu, arvien vairāk slimnīcu vēršas Indijas konstitucionālajā tiesā, apelējot pie valsts pienākuma nodrošināt pilsoņiem tiesības uz dzīvību.

Kā aģentūrai ''Associated Press'' norādīja ASV Brauna universitātes sabiedrības veselības skolas dekāns Ašišs Žā, viņu satrauc Indijas varas iestāžu pārliecība, ka situācija valstī uzlabosies tuvāko dienu laikā. Patiesībā priekšā stāvot vairākas briesmīgas nedēļas vai pat vēl ilgāks laiks. Tieši tāpēc Ašišs Žā rosina arī Savienotajām Valstīm dalīties ar to rīcībā esošajām vakcīnām, lai palīdzētu ne tikai Indijai, bet arī citām valstīm:

"Mēs zinām, ka tur, kur ir lieli slimības uzliesmojumi, rodas jauni vīrusa paveidi. Līdz šim mūsu vakcīnas tos ir diezgan labi noturējušas. Taču Indija ir liela valsts, un, ja uzliesmojumi tur būs lieli, tad mums būs pamats satraukties par jauniem variantiem, kas radīs apdraudējumu gan pašiem indiešiem, gan izplatīsies citur pasaulē. Viens no veidiem, kā pasargāt Savienotās Valstis, ir vakcinēt visu pārējo pasauli."

Doktors Žā arī uzsvēra, ka tādām valstīm kā Indija vai Brazīlija ir nepieciešams koncentrēties uz klasiskiem veselības ierobežojumiem – mērķētām karantīnām, pastiprinātu testēšanu, masku valkāšanu un izvairīšanos no pulcēšanās. Tieši dažādi masu pasākumi, piemēram, reliģiski svētki vai priekšvēlēšanu kampaņas mītiņi, tiek vainoti vīrusa izplatības veicināšanā Indijā.

Par citās valstīs konstatēto vīrusa paveidu ierobežošanu domā arī Spānija, kas ir pieņēmusi lēmumu līdz 25. maijam pagarināt aizliegumu ieceļot valstī personām no Brazīlijas un Dienvidāfrikas Republikas. Kopš 22. februāra spēkā bija prasība ievērot 10 dienu karantīnu vai arī 7 dienu karantīnu, ja ieceļotāji spēja uzrādīt negatīvu Covid-19 testu.

Tikmēr Vācijas valdība vienojusies par likumprojektu, kas ļautu pilnībā vakcinētajiem pilsoņiem vairs neievērot karantīnu un pulcēšanās ierobežojumus. Šis likumprojekts gan vēl jāapstiprina parlamentam, un tad tas varētu stāties spēkā jau šajā nedēļā.

Bet Eiropas Zāļu aģentūra otrdien ir sākusi darbu pie Ķīnā ražotās "Sinovac" vakcīnas izvērtēšanas, tādējādi paverot iespējas šīs vakcīnas izmantošanai Eiropas tirgū. Savukārt ASV līdz nākamajai nedēļai plāno apstiprināt kompānijas "Pfizer" ražotās vakcīnas izmantošanu bērniem, kas vecāki par 12 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti