Indijas dienvidu štatā turpinās plūdi; spēcīgo vēja brāzmu dēļ apgrūtināta cietušo glābšana

Indijā pēc musonu lietusgāžu izraisītajiem plūdiem, kuros bojāgājuši vairāk nekā 300 cilvēku, situācija joprojām tiek raksturota kā smaga. Varasiestādes arī izplatījušas paziņojumu par to, ka šajā nedēļas nogalē ir gaidāmi jauni nokrišņi, ko pavadīs arī spēcīgas vēja brāzmas. Joprojām tūkstošiem cilvēku plūdu dēļ ir iesprostoti un gaida glābēju palīdzību.

Tūristu iecienītajā Indijas Keralas štatā kopš 8. augusta turpinās lietusgāzes, kuras papildinājušas vēl arī spēcīgas vēja brāzmas, apgrūtinot simtiem karavīru un vietējo zvejnieku iespējas doties palīgā iesprostotajiem. Viņi ar kuģīša vai helikoptera palīdzību glāba cietušos, tādējādi kopumā glābšanas darbos iesaistot 30 armijas helikopterus un 320 laivas.

Aplēses liecina, ka iesprostoti varētu būt vēl vairāki tūkstoši cilvēku. 

Indijā Keralas štatā 100 gados lielākie plūdiHardijs Ventnieks

  Kā norādījis Keralas štata premjerministrs Pinaraji Vidžajans, štats ir pieredzējis 100 gados smagākos plūdus. Saskaņā ar Vidžajana sniegto informāciju, bojāgājušo skaits sasniedzis 324 cilvēkus, pastāvot tendencei, ka upuru skaits varētu palielināties. Pagaidām nav ziņu, ka plūdos starp bojāgājušajiem būtu ārvalstu pilsoņi.

  Keralas štata premjerministrs arī norādīja, ka plūdu dēļ mājvietas šajā Indijas dienvidu štatā varētu būt pametuši vairāk nekā ap 300 tūkstošiem cilvēku, kas patlaban izvietoti kādā no pagaidu nometnēm.

  Arī autoceļi un tilti ir ievērojami cietuši plūdu dēļ. Aplēses liecina, ka autoceļi nav izmantojami vairāk nekā tūkstošs kilometru kopgarumā, bet daudzi tilti ir pilnībā sabrukuši.

  Šī dabas stihija ir arī piespiedusi vienā no štata lielākajām pilsētām Kočinā slēgt lidostu vēl vismaz visu nākamo nedēļu. Tāpat vairākos štata apriņķos ir slēgtas skolas.

  Plūdu dēļ varas iestādes aicina tūristus nedoties kalnu pilsētu Munnaru un uz hinduistu svētceļojumu vietu Sabarimalu.

  Tikmēr Indijas premjerministrs Narendra Modi vakar ieradies stihijas piemeklētajā pavalstī. Plānots, ka šodien viņš iepazīsies ar plūdu postījumiem no gaisa.

  Keralas štatā, kur kopumā dzīvo ap 33 miljoniem cilvēku, ir dalījušies sociālajos tīklos ar dažādiem publiskiem aicinājumiem pēc palīdzības. Vienlaikus cietuši uzsvēruši, ka šādi spiesti rīkoties, jo nespēj sazināties ar glābšanas dienestiem, pārrautās sakaru līnijas, kā arī elektrības dēļ.

  Saskaņā ar Keralas štata varasiestāžu sniegto informāciju, palīdzību gaida vēl vismaz 6 tūkstoši cilvēku, kuri nespēj pamest plūdu skarto teritoriju. Atbilstoši prognozēm lietusgāzes var turpināties, un varasiestādes brīdina, ka problēmas nebūt nav beigušās.

  Kopš jūnija musonu lietusgāžu izraisīto plūdu dēļ Indijā kopējais bojāgājušo skaits jau pārsniedzis astoņus simtus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti