Indija un Pakistāna vienojas par nepieciešamību mazināt vardarbību Kašmirā

Indijas un Pakistānas premjerministri Manmohans Singhs un Navazs Šarifs svētdien ANO Ģenerālās asamblejas kuluāros vienojušies par nepieciešamību mazināt vardarbību pie kontrollīnijas, kas sadala Kašmiru.

Kā žurnālistiem pastāstījis Indijas valdības padomnieks nacionālās drošības jautājumos Šivšankars Menons, abi premjeri norunājuši, ka uzdos savu valstu augstākajām militārpersonām atrast efektīvus ceļus pamiera atjaunošanai pie līnijas, kas norobežo Indijas un Pakistānas pārvaldītos Kašmiras rajonus. Viņi atzinuši, ka tas ir būtisks nosacījums turpmākajā attiecību veidošanā starp Deli un Islamabadu, ko vēlas abas puses.

Kā ziņots, vēl ceturtdien armijas formās pārģērbtu kaujinieku banda uzbruka policijas un armijas bāzei Indijas pārvaldītajā Kašmiras daļā, nogalinot desmit cilvēkus. Šis uzbrukums tika vērtēts kā mēģinājums kaitēt iespējamajam izlīguma procesam.

Menons arī norādījis, ka Šarifs solījis rīkoties, lai sodītu ekstrēmistus, kas saistīti ar 2008.gada slaktiņu Mumbajā, kurā zaudēja dzīvību 166 cilvēki.

Pēc viņa sacītā, abu premjeru saruna noritējusi draudzīgā gaisotnē, bet par tās rezultātiem reāli varēs spriest nākamo mēnešu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti