Indijā sāksies parlamenta vēlēšanas

Indijā ceturtdien, 11. aprīlī, sāksies vairāk nekā mēnesi garas parlamenta vēlēšanas, kas notiks septiņos posmos no šodienas līdz 19. maijam. Vēlēšanās tiesīgi piedalīties 900 miljoni cilvēku, kas padara šīs par lielākajām vēlēšanām pasaulē.  

Indijas parlamenta vēlēšanās premjerministra Narendra Modi pārstāvētā Indijas Tautas partija sacentīsies ar opozīcijā esošo Nacionālā kongresa partiju un virkni reģionālo partiju.

Indijas premjerministrs cer, ka ieņems amatu arī nākamos piecus gadus un tiks pārvēlēts uz otro termiņu.

Indijā sāksies parlamenta vēlēšanasRihards Plūme

  Vēlēšanas tiek uzskatītas par sava veida uzticības balsojumu Modi. Par spīti tam, ka premjeram ir liels atbalstītāju pulks, kritiķi viņu apsūdz Indijas hindu un vairāk nekā 200 miljonu valstī dzīvojošo musulmaņu šķelšanā.

  Modi partija iepriekš tika uzskatīta par pārliecinošu favorīti, tomēr decembra reģionālajās vēlēšanās tā cieta zaudējumus daudzos lielākajos valsts štatos.

  Attiecību pasliktināšanās ar Pakistānu devusi premjera partijai jaunu vēlēšanu kampaņas platformu. Kopumā tiks ievēlēti 543 parlamenta apakšpalātas locekļi. Lai izveidotu valdību, partijai vai partiju koalīcijai jāiegūst vismaz 272 vietas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti