Indijā sākas parlamenta vēlēšanas

Indijā 7.aprīlī sākas parlamenta vēlēšanu process un tiek uzskatīts, ka šīs ir lielākās demokrātiskās vēlēšanas pasaulē. Vēlēšanas noritēs visu turpmāko mēnesi un rezultāti būs zināmi vien maija vidū. Valdošajai partijai - Indijas Nacionālajam kongresam - šoreiz tiek prognozēta smagākā sakāve tās pastāvēšanas vēsturē. 

Indijas parlamenta vēlēšanās ir tiesīgi piedalīties vairāk nekā 814 miljoni cilvēku. Šis skaitlis pārsniedz visa Eiropas kontinenta iedzīvotāju skaitu,  tāpēc šīs pamatoti tiek sauktas par vērienīgākajām demokrātiskajām vēlēšanām.

Lai veiksmīgi īstenotu šo procesu un garantētu drošību, balsošana notiks deviņās kārtās un galīgie balsošanas rezultāti tiek solīti vien 16.maijā.

Par favorītiem uz uzvaru tiek uzskatīta Rahula Gandija Indijas Nacionālais kongress un Narendras Modi hindu nacionālistu Baratija Džanata partija.

Kā norāda analītiķi, ilgus gadus pie varas bijusī Neru un Gandiju ģimeņu vadītā Nacionālā kongresa partija var piedzīvot smagāko sakāvi tās pastāvēšanas vēsturē. Savukārt Narunda Modi pēdējā laikā ieguvis ievērojamu popularitāti īpaši Indijas vidusslāņa pārstāvju vidū, solot jaunu darbavietu radīšanu un efektīvāku valdību.

Vienlaicīgi gan ir grūti prognozēt, vai Indijas specifiskās vēlēšanu sistēwmas dēļ Modi partijai izdosies iegūt absolūto vairākumu parlamentā. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti