Indijā ražo revolverus sievietēm

Indija vēl arvien nonāk pasaules plašsaziņas līdzekļu uzmanības lokā  šokējošu izvarošanas gadījumu dēļ. Kārtējais upuris ir tūriste no Dānijas, kura piedzīvojusi briesmīgu uzbrukumu Ņūdeli. Reaģējot uz šo problēmu, kāds valstij piederošs Indijas ieroču ražotājs sācis izlaist īpašus revolverus sievietēm un nosaucis tos pērn bojāgājušās izvarotās studentes vārdā.

Valstij piederošā Indijas artilērijas rūpnīca izgatavojusi vieglu mazgabarīta revolveri. Astoņu milimetru kalibra revolveris ar sešu patronu aptveri sver tikai 500 gramus, tas ietilpst pat vidēji maza izmēra rokassomiņā un ir ļoti precīzs darbības rādiusā līdz 15 metriem.

Oficiālās amatpersonas paziņojušas, ka tādējādi sievietes varēs sevi aizsargāt pašas, savukārt kritiķi to dēvē par pazemojumu visai Indijai, kas turklāt aizskar pērn bojā gājušas izvarošanas upures piemiņu. Ierocim dots nosaukums “Nirbheek” jeb “bezbailīgā” - vārds, kādā mediji dēvēja nežēlīgā uzbrukuma upuri. Pēc šī nozieguma, daudzas indiešu sievietes meklēja pašaizsardzības līdzekļus bailēs no līdzīgiem uzbrukumiem. Ar nāves sodu tika sodīti arī notiesātie noziedznieki, tomēr briesmīgie uzbrukumi tādēļ nebeidzās.

„Izvarošana ir tāds kā patriarhālas domāšanas radīts līdzeklis sieviešu kontrolēšanai un baiļu iedvešanai. Tā izpaužas arī sociāla un seksuāla agresija pret sievieti. Raugoties uz šiem gadījumiem, rodas sajūta, ka Indijas sabiedrība, daudzi jauni vīrieši un puiši kļuvuši nejūtīgi, ļoti patriarhāli. Atstāti savā vaļā, tieši viņi uzbrūk sievietēm un veic izvarošanas grupā. Šādas izvarošanas ir nesens fenomens,” skaidro Sociālo pētījumu centra direktore Randžana Kumārī.

Šonedēļ noticis kārtējais uzbrukums. Upuris ir 51 gadu veca tūriste no Dānijas, kas Ņūdelī pilsētā meklēja atpakaļceļu uz viesnīcu. Divdesmitgadīgi jaunieši, piedraudot ar nazi, aizveda viņu uz nomaļu šķērsielu. Pastrādājuši noziegumu, viņi piekāva upuri un turēja viņu gūstā vēl trīs stundas. Šobrīd sieviete ar Dānijas vēstniecības gādību ir atgriezusies dzimtenē, kur viņai tiek sniegta palīdzība. Pagājušajā nedēļā uzbrukumu piedzīvoja arī 18 gadus veca labdarības organizācijas darbiniece no Vācijas, arī sieviete no Polijas, kuru izvaroja noīrētā taksometra vadītājs. Pērn par upuri kļuva arī kāda amerikāniete un šveiciete. 

Atzīstot izvarošanas problēmu, ieroču izmantošanas pretinieki tomēr iebilst, ka ierocis rokassomiņā to nerisinās. Personām, kuras nēsā ieročus, ir pat 12 reižu augstāks risks tapt nošautām pašām. Turklāt vairums iedzīvotāju Indijā gada laikā nopelna mazāk nekā divus tūkstošus dolāru, cik maksā jaunradītais revolveris. Idejas pretinieki atgādina - par cilvēku drošību jārūpējas valstij, nevis cilvēkam pašam jāapbruņojas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti