Indijā popularizēs studijas Latvijā

Indijā, Čennai pilsētā, darbu uzsācis Latvijas Augstākās izglītības centrs. Centrs sniegs informāciju par studiju un zinātniskās sadarbības iespējām Latvijā  jauniešiem un mācībspēkiem visā Dienvidindijas reģionā

Augstākās izglītības centru, ko atklāja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis, izveidojušas un dibinājušas septiņas Latvijas augstskolas: RTU, Latvijas Universitāte, Biznesa augstskola «Turība», Liepājas Universitāte, Banku augstskola, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola. Tieši pēc RTU iniciatīvas minētās Latvijas augstskolas pirms nepilniem trim gadiem ir sākušas kopīgu sadarbību, lai Indijā popularizētu Latvijas augstāko izglītību.

Latvijas un Indijas sadarbības iespējas izglītībā līdz šim nav pietiekami izmantotas, bet Augstākās izglītības centra atvēršana Latvijas augstskolām pavērs plašas iespējas tikties ar kolēģiem no dažādām Indijas augstskolām un strādāt pie kopējiem projektiem. Latvijas augstskolas cer, ka ar Augstākās izglītības centra palīdzību turpmāk daudz aktīvāk varēs veidot abu valstu augstskolu kopējos projektus, attīstīt sadarbību zinātnes jomā, kā arī ieinteresēt studentus no Indijas savu nākotnes profesiju apgūt tieši Latvijā. Paralēli centra atvēršanai norisinās darbs pie Latvijas un Indijas starpvalstu sadarbības līguma izglītības un zinātnes jomā. Tas veicinās jau uzsākto sadarbību.

Centrs tiek veidots ar Latvijas Izglītības uz zinātnes ministrijas un Augstākās izglītības eksporta apvienības atbalstu. Centra atklāšanas ceremoniju apmeklēja arī Indijas vadošo augstskolu pārstāvji un Latvijas augstskolu delegācija. Latvija ir piektā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valsts, kas atver savu izglītības centru Indijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti