Rīta Panorāma

Hersonā pamazām normalizējas dzīve

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Indija nākamgad kļūs par valsti ar vislielāko iedzīvotāju skaitu

Indija nākamgad kļūs par valsti ar pasaulē lielāko iedzīvotāju skaitu

ANO eksperti aprēķinājuši, ka šonedēļ pasaules iedzīvotāju skaits pārsniedza astoņus miljardus, bet zīmīgs notikums gaidāms arī nākamgad – Indija apsteigs Ķīnas Tautas Republiku un kļūs par valsti ar lielāko iedzīvotāju skaitu. Tas gan rada nopietnas pārapdzīvotības, pārtikas pieejamības un citas problēmas.

"Nākotnē mūsu jaunajai paaudzei būs problēmas, lielas problēmas. Ja būs tik milzīgs iedzīvotāju skaits, kādu darbu viņi varēs dabūt? Slimību skaits pieaug, un cilvēkiem nepietiks pārtikas," vērtēja uzņēmējs Vinods Kumars Puri.

Indijā patlaban ir 1,412 miljardi iedzīvotāju, bet Ķīnā par 14 miljoniem vairāk.

Līderpozīciju maiņa notiks, jo dabiskais pieaugums Indijā ir lielāks, savukārt kaimiņvalstī ietekmi atstāj iepriekš īstenotā viena bērna politika. Šīs tendences dēļ oficiālā Pekina pat plāno īstenot dzimstības veicināšanas pasākumus. Arī Indijas amatpersonas ziņo, ka iedzīvotāju skaita pieaugums sācis samazināties, taču vēl joprojām ir ļoti augsts.

Pasaules Banka uzskata, ka valstī nākamo 15 gadu laikā pilsētu infrastruktūrā būs jāiegulda 840 miljardi ASV dolāru.

Līdzīgas problēmas ir Āfrikas valstī Nigērijā, kuras iedzīvotāju skaits tuvākajās desmitgadēs pieaugs no 216 līdz 375 miljoniem, un tā ieņems ceturto vietu aiz Indijas, Ķīnas un ASV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti