Panorāma

Briti plāno pārkāpt "Brexit" vienošanos

Panorāma

Pazudusi Baltkrievijas opozīcijas līdere Marija Koļesņikova

Indija kļūst par otru Covid-19 visvairāk skarto valsti

Indija kļuvusi par Covid-19 otro vissmagāk skarto valsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Indija kļuvusi par otro valsti aiz ASV ar pasaulē augstākajiem Covid-19 inficēšanās rādītājiem. Neraugoties uz to, Indijas valdība nevis pastiprina, bet mīkstina pulcēšanās ierobežojumus un valsts premjerministrs Narendra Modi pievērš uzmanību zemajiem mirstības rādītājiem.

ĪSUMĀ:

  • Indijā Covid-19 inficēto skaits pārsniedzis 4,2 miljonus.
  • Indija kļuvusi par pasaulē otro Covid-19 smagāk skarto valsti.
  • Indija ir trešajā vietā pēc Covid-19 nonāvēto skaita - 71 000. 
  • Taču Indijas valdība turpina mīkstināt ierobežojumus, lai glābtu ekonomiku.
  • No pirmdienas lielākajās pilsētās ir atjaunota metro satiksme.
  • Varasiestādes liek noprast - stingrākus ierobežojumus neatjaunos ekonomikas dēļ.
  • Gada otrajā ceturksnī Indijas ekonomika sarukusi par aptuveni 24%.
  • Indijas premjers norāda uz zemiem mirstības rādītājiem. 
  • Eksperti apšauba Indijas statistiku – ne visiem mirušajiem veic testus. 
  • Tikmēr SOK paziņo: Tokijas olimpiskās spēles nākamgad notiks.
  • Covid-19 inficēto un nonāvēto skaita ziņā līdere pasaulē ir joprojām ir ASV.  
  • Līdz šim pasaulē vairāk nekā 27 miljoni inficēto, mirušo skaits pārsniedzis 890 000.

Indijas Veselības ministrija pirmdien, 7. septembrī, paziņoja, ka pēdējās diennakts laikā valstī reģistrēts gandrīz 91 000 jaunu inficēšanās gadījumu ar koronavīrusu Covid-19. Līdz ar to kopējais valstī apstiprināto inficēto skaits ir pārsniedzis 4,2 miljonus.

Tādējādi Indija apsteidza Brazīliju, kur līdz šim reģistrēti 4,1 miljons koronavīrusa inficēto, vēsta ziņu aģentūra AFP.

Tas bija gaidāms, jo gandrīz mēnesi Indijā ik dienu reģistrē visvairāk Covid-19 inficēto pasaulē.

Indija kļuvusi par Covid-19 otro vissmagāk skarto valsti
00:00 / 03:02
Lejuplādēt

Indija ir trešajā vietā pēc Covid-19 nonāvēto skaita. Līdz šim 1,3 miljardu iedzīvotāju lielajā valstī vīruss ir prasījis vismaz 71 000 cilvēku dzīvību.

Vēl vairāk Covid-19 ir nonāvējis tikai Brazīlijā un ASV.

Neraugoties uz slikto Covid-19 epidemioloģisko situāciju valstī, Indijas valdība turpina mīkstināt iedzīvotāju pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumus, lai dotu grūdienu ekonomikai.

No pirmdienas Indijas lielākajās pilsētās ir atjaunota metro satiksme, ko pārtrauca pirms gandrīz sešiem mēnešiem, kad valstī ieviesa stingrus sociālās distancēšanās pasākumus.

Galvaspilsētā Deli strādājošais autorikšas vadītājs Sunils Kumārs aizstāv valdības rīcību un vaino pašus iedzīvotājus augstajos inficēšanās rādītājos.

“Valdība cenšas darīt visu, kas ir tās spēkos, bet sabiedrībai trūkst elementāras sapratnes par šo sērgu. Iedzīvotāji nesaprot, ka koronavīruss nekur nav pazudis. Viņi domā, ka vispārējās karantīnas atcelšana nozīmē pandēmijas beigas. Daudzi neievēro sociālo distancēšanos un citus piesardzības pasākumus,” vīrietis sacīja izdevumam “The Telegraph”.

Tikmēr varasiestādes likušas noprast, ka stingrāku ierobežojumu atjaunošana ekonomisku apsvērumu dēļ vairs diez vai būs iespējama.

Gada otrajā ceturksnī Indijas ekonomika sarukusi par aptuveni 24%, un stingrāko ierobežojumu augstākajā punktā bezdarbnieku skaits pieauga par vairāk nekā 120 miljoniem.

Neraugoties uz rekordaugstiem saslimšanas gadījumiem, kas līdzšinējām tendencēm turpinoties, var padarīt Indiju par vissmagāk Covid-19 skarto valsti, Indijas valdība izceļ sasniegto progresu medicīnas jomā. Tas ļaujot lepoties ar zemiem mirstības rādītājiem.

“Medicīnas infrastruktūra tiek strauji attīstīta – gan Covid-19 slimnīcu, gan intensīvās aprūpes nodaļu iespējas ir pieaugušas. Vienas testēšanas laboratorijas vietā, kā tas bija janvārī, pašlaik visā valstī ir 1600 laboratoriju. Tā rezultātā mūsu valstī ar 1,3 miljardiem iedzīvotāju un ierobežotiem resursiem ir vieni no zemākajiem mirstības rādītājiem,” uzsvēra Indijas premjerministrs Narendra Modi.

Tomēr oficiālā Indijas mirstības statistika tiek apšaubīta. Prestižais medicīnas žurnāls “The Lancet” publicējis analīzi, kurā norādītas nepilnības saistībā ar statistikas apkopošanu visā valstī un daudziem gadījumiem, kad, visticamāk, no Covid-19 mirušajiem tā arī nav veikts jaunā koronavīrusa tests.

Tikmēr Starptautiskā Olimpiskā komiteja ir paziņojusi, ka Covid-19 dēļ uz nākamo gadu pārceltās Tokijas olimpiskās spēles pilnīgi noteikti norisināšoties arī gadījumā, ja koronavīrusa globālā pandēmija nebūs noslēgusies. Spēļu atklāšana ir paredzēta 23. jūlijā.

Visā pasaulē turpinās centieni radīt vakcīnas, kas ļautu apturēt koronavīrusa izplatību.

Krievija paziņojusi, ka 30. septembrī noslēgsies jau otrās potenciālās Covid-19 vakcīnas agrīnie izmēģinājumi. Savukārt Krievijā pirmās reģistrētās Covid-19 vakcīnas “Sputņik” klīnisko izmēģinājumu trešā fāze, kurā piedalīsies tūkstošiem cilvēku, sāksies šonedēļ.

Covid-19 inficēto un nonāvēto skaita ziņā līdere pasaulē ir joprojām ir ASV. Tur līdz šim reģistrēti vairāk nekā 6,2 miljoni saslimušo, no kuriem nomiruši gandrīz 189 000, liecina Džonsa Hopkinsa Universitātes dati.

Līdz šim visā pasaulē reģistrēti vairāk nekā 27 miljoni koronavīrusa inficēto, bet mirušo skaits pārsniedzis 890 000.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti