Indijā Covid-19 krīzē pieaug spriedze starp hinduistiem un musulmaņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Covid-19 skartajā Indijā koronavīrusa krīzes laikā palielinājusies spriedze starp valstī mītošajiem hinduistiem un musulmaņiem. Lielās musulmaņu kopienas neuzticēšanās premjerministram Narendram Modi un viņa vadītajai hinduistu nacionālistu partijai krīzes laikā ir tikai pieaugusi. Tiek vēstīts, ka kādā no slimnīcām pēc valdības pavēles Covid-19 pacienti pat nodalīti atkarībā no reliģijas.

Indijā Covid-19 krīzē pieaug spriedze starp hinduistiem un musulmaņiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Līdz šim Indijā konstatēti vairāk nekā 13 500 inficēšanās gadījumi un vismaz 450 nāves gadījumi. Jaunā koronavīrusa izplatības ierobežošanai noteiktie pasākumi Indijā ir pagarināti vismaz līdz 3. maijam. Spēkā esošie ierobežojumi Indijā attiecas uz aptuveni 1,3 miljardiem cilvēku.

Miljoniem trūcīgo Indijas iedzīvotāju Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi ir atstājuši bez darba un iedzinuši vēl lielākā trūkumā. Valsts ekonomika piedzīvoja grūtības jau pirms pandēmijas, un bezdarba līmenis sasniedza augstāko līmeni pēdējās desmitgadēs.

Taču koronavīrusa krīze radījusi arī citu problēmu, precīzāk, to pastiprinājusi. Koronavīruss ir saasinājis sašķelšanos starp hinduistiem un ievērojamu musulmaņu minoritāti, kas ir aptuveni 15% no visiem Indijas iedzīvotājiem.

Musulmaņu neuzticēšanās Indijas premjeram Narendram Modi šīs krīzes laikā ir tikai pieaugusi. Jau pirms tam valstī bija izcēlušies vairākus mēnešus ilgi protesti pret jaunu pilsonības likumu, kas pēc kritiķu domām, diskriminē musulmaņus.

Lai gan inficēšanās gadījumi Indijā netiek oficiāli iedalīti pēc reliģijas, tomēr daudzi musulmaņi jūtas netaisnīgi vainoti par to, ka tieši viņi izplata slimību.

Musulmaņi ar aizdomām raugās uz veselības aprūpes darbiniekiem, kuri apmeklē dažādus, pārsvarā musulmaņu apdzīvotus rajonus, lai identificētu un izsekotu inficēšanās gadījumus. Daži musulmaņu kopienas vadītāji un iedzīvotāji uzskata, ka viņi slepeni vāc datus valsts datu bāzei, kuras mērķis ir identificēt nelegālos imigrantus. Daži veselības aprūpes speciālisti norāda, ka intensīva musulmaņu testēšana laikā, kad Indijā kopumā tika veikts neliels daudzums testu, negodīgi uzrāda tieši musulmaņus kā atbildīgos par slimības izplatību valstī.

Tikmēr sociālajos tīklos izplatīti daudzi nepatiesu informāciju saturoši videoklipi gan par musulmaņiem, gan hinduistiem. Nav skaidrs, kurš ir videoklipu autors. Dažos no tiem musulmaņi attēloti kā tie, kas it kā mēģina izplatīt vīrusu, spļaujot vai izšņaucot degunu banknotēs. Tāpat izplatīti viltus ziņojumi, kuros tiek mēģināts radīt neuzticēšanos hinduistiem un valdībai.

Kādas faktu pārbaudes vietnes līdzdibinātājs Pratiks Sinha skaidroja, ka baiļu sēšana notiek, izmantojot plašsaziņas līdzekļus, kā arī sociālos medijus.

Savukārt medijis “AlJazeera” vēsta, ka Indijas valdības vadītā slimnīcā Ahmedabadā, valsts rietumos, koronavīrusa pacienti nodalīti atkarībā no viņu reliģijas. Slimnīcas pārstāvis laikrakstam “Indian Express” skaidrojis, ka

parasti atsevišķās nodaļās tiekot nošķirti vīrieši no sievietēm, tomēr tagad slimnīcā tiek nošķirti hinduisti no musulmaņiem.

Tā bijusi valdības prasība, tādēļ par iemesliem esot jājautā tai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti