Igauņu virsnieka lieta: savējie nepaguva palīdzēt; viņš noraida apsūdzības

Igaunijas Drošības dienesta vadītājs Arnolds Sinisalu  Igaunijas medijiem atzinis, ka dienesta operācijā, kuras rezultātā pagājušajā piektdienā Krievijas drošībnieki sagūstījuši igauņu virsnieku Estonu Kohveru, bija atbalsta grupa, taču  tā nepaspēja iejaukties. Tikmēr Krievijas mediji vēsta, ka Kohvers noliedz viņam izvirzītās apsūdzības.

Kohvers piektdien no rīta, pēc Tallinas versijas, tika nolaupīts, pēc Maskavas apgalvotā - arestēts pie abu valstu robežas Krievijas pusē.

Intervijā „Vikerraadio” Sinisalu atklāja, ka operācija  notikusi sadarbībā ar robežsardzi. Operācijas zonā atradās arī atbalsta grupa, tā arī fiksējusi notikušo, taču nepaspēja iejaukties, ziņo "Postimees".

„Jāņem vērā, ka tur bija biezi dūmi un sprāgstvielas, un reaģēšanas mirklī Kohvers jau  bija nogādāts Krievijas teritorijā,” atzīmējis Sinisalu.  

Viņš arī kategoriski noliedza, ka Kohvers pats būtu šķērsojis robežu. „Saskaņā ar saņemto instrukciju, viņam nekādos apstākļos nedrīkstēja šķērsot Igaunijas robežu,” paudis Igaunijas Drošības dienesta vadītājs.  

Tikmēr Krievijas ziņu aģentūra „Interfax” vēsta, ka Kohvers, kuram Krievijā inkriminē spiegošanu, savu vainu noliedz. Kāds informēts avots aģentūrai „Interfax” paudis, ka „figurants noliedz nozieguma izdarīšanas faktu”. Kohveru arī apsūdz nelikumīgā robežas šķērsošanā un ieroču pārvešanā. 

Aģentūras „Interfax” avots arī apgalvojis, ka aizturētais nerīkojās viens, tāpēc „iespējamas jaunas aizturēšanas”. 

Jau ziņots, ka    Igaunijas konsulam Maskavā joprojām nav bijusi dota iespēja tikties ar Igaunijas Drošības policijas darbinieku Estonu Kohveru.

Saskaņā ar Tallinas ziņoto, incidents notika aptuveni pulksten deviņos, netālu no Luhamā robežkontroles punkta Igaunijas dienvidaustrumos, caur kuru ved ceļš starp Pleskavu un Rīgu. Vieta ir mežaina un reti apdzīvota. Kohvers tobrīd pildījis dienesta pienākumus, novēršot pārrobežu noziegumu, kad viņam uzbruka neidentificētas personas no Krievijas, nolaupīja un aizveda pāri robežai. Pirms tam konstatēta iejaukšanās operatīvajos radiosakaros un dūmu granātas raidīšana no Krievijas teritorijas.

Krievijas Federālais drošības dienests savukārt apgalvo, ka Kohvers aizturēts Pleskavas apgabala teritorijā aizdomās par spiegošanu. Viņam esot atņemta pistole „Taurus” ar patronām, naudas līdzekļi 5000 eiro apmērā, īpašā tehnika audioierakstu slepenai veikšanai, kā arī „materiāli, kuriem ir izlūkošanas uzdevuma raksturs”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti