Igaunijas valdībā nav vienprātības par kompensācijām Covid-19 vakcinācijas blakņu upuriem

Igaunijas valdībā trūkst vienprātības par ideju izveidot kompensāciju fondu, lai varētu izmaksāt kompensācijas cilvēkiem, kam pēc vakcinācijas pret Covid-19 bijušas smagas blaknes. Centra partija atbalsta šāda fonda izveidošanu, savukārt premjeres Kajas Kallasas vadītā Reformu partija iebilst pret šo priekšlikumu.

Kallasa uzskata, ka šāda fonda izveidošana sūtītu nepareizu signālu sabiedrībai, jo radītu priekšstatu, ka vakcinācija pret Covid-19 ir ļoti bīstama. Kallasa arīdzan norāda, ka cilvēkiem, kas smagi saslimst ar Covid-19 vai pat nomirst, nekāda kompensācija netiek maksāta.

Premjeres viedoklim piekrīt viņas partijas biedrs, Reformu partijas priekšsēdētāja vietnieks Jirgens Ligi: “Mēs nevaram izdalīt vienu medikamentu un radīt iespaidu, ka vakcinācija ir bīstama, kaut kas tāds, ko valdība uzspiež sabiedrībai.”

Premjeres nostāju asi kritizē valdību veidojošās Centra partijas deputāts Andrejs Korobeiņiks. Pēc viņa domām, Covid-19 vakcīnas nevajadzētu salīdzināt ar citiem medikamentiem, kuru lietošana arī var radīt nopietnas blaknes.

“Paracetamola lietošana var izraisīt smagākas blaknes nekā koronavīrusa vakcīna, taču cilvēkiem tiek prasīts Covid-19 vakcinācijas sertifikāts, nevis paracetamola sertifikāts, lai aizietu uz restorānu vai strādātu noteiktās profesijās. Ja valsts nosaka ierobežojumus, tai jābūt gatavai uzņemties atbildību par blaknēm, pretējā gadījumā cilvēki zaudēs uzticību valdībai un tās lēmumiem,” uzskata Korobeiņiks.

Reformu partija arī neatbalsta Centra partijas ideju par 100 eiro pabalsta izmaksāšanu pensionāriem, kas vakcinēti pret Covid-19.

Korobeiņiks kritizē arī šo Reformu partijas nostāju: “Tagad pat Latvija mūs ir apsteigusi vakcinācijas jomā un pagājušonedēļ nolēma sākt darbu pie vakcinācijas kompensācijas fonda izveides. Krīzes sākumā viņi cieta neveiksmi, bet izdarīja pareizos secinājumus un tagad ir uz pareizā ceļa. Mēs varam novērst medicīnas sistēmas krīzi Igaunijā tikai tādā gadījumā, ja izdosies palielināt vakcināciju senioru vidū.”

Latvijas parlaments ceturtdien nolēma, ka Ministru kabinetam būs jānosaka kompensācijas piešķiršanas un izmaksas kārtība gadījumam, ja Covid-19 vakcīnu izraisīto blakusparādību dēļ cilvēka veselībai vai dzīvībai nodarīts smags vai vidēji smags kaitējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt