Igaunijas policija liedz satiksmē piedalīties pārāk jaudīgiem elektriskajiem skrejriteņiem

Igaunijas policija pēdējo nedēļu laikā liegusi dalību satiksmē apmēram ducim elektrisko skrejriteņu, kuriem bijuši atslēgti elektroniskie ātruma bloķētāji.

Modificēto elektrisko skrejriteņu vadītājiem draud sods par motorizēta transportlīdzekļa vadīšanu bez atbilstošas apliecības.

Pirmo reizi par šādu pārkāpumu pieķertām personām draud sods līdz 800 eiro.

Tikai vienas nakts laikā pagājušajā nedēļā policija Igaunijā atklāja četrus tādus modificētus skrejriteņus, no kuriem vislielākā jauda bija 8400 vati un maksimālais ražotāja paredzētais braukšanas ātrums sasniedza 110 kilometrus stundā, informēja Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta Satiksmes uzraudzības centrā.

Igaunijas likumi noteic, ka elektriskie skrejriteņi, kuru dzinēja jauda pārsniedz 1000 vatus vai ražotāja paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 25 kilometrus stundā, nekvalificējas kā vieglie personīgie elektriskie transportlīdzekļi, bet gan kā motorizētie transportlīdzekļi, kuru vadīšanai nepieciešama atbilstoša apliecība. Tāpat vispārējā satiksmē ir aizliegts izmantot normām neatbilstošus elektriskos skrejriteņus.

Vieglos personīgos elektriskos transportlīdzekļus ir atļauts izmantot gājējiem paredzētās vietās, bet tiem jāatbilst noteiktai dzinēja jaudai un ātrumam.

Policijā kā vienu no problēmām minēja arī to, ka elektrisko skrejriteņu tirgotāji nereti paši piedāvā ātruma bloķētāju atslēgšanas pakalpojumu.

Igaunijas Satiksmes likums noteic, ka elektriskais skrejritenis, kura dzinēja jauda pārsniedz 1000 vatus vai ražotāja paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 25 kilometrus stundā, klasificējams kā mopēds vai motocikls, tomēr Eiropas Savienības direktīvās mopēda vai motocikla reģistrācija ir iespējama tikai tad, ja transportlīdzeklim ir sēdvieta.

Elektrisko skrejriteņu ražotāji nepiedāvā mopēda vai motocikla normām atbilstošus transportlīdzekļus, tādējādi tie nav apstiprināti Eiropas Savienības regulējumā un tos nav iespējams reģistrēt.

Igaunijas policijā paskaidroja, ka šogad ir pieaudzis avāriju ar letālām sekām, kurās viena iesaistītā puse ir elektriskais skrejritenis, skaits, tādēļ policijas darbinieki pastiprināti pievērš uzmanību šo transportlīdzekļu izmantošanai satiksmē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt