Panorāma

Rīt Varšavā sāksies Nato samits

Panorāma

Salacgrīva cīnās par izraudzīto «Rail Baltica» trasi

Darbinieku politika Igaunijas nodokļu administrācijas dienestā

Igaunijas nodokļu dienesta šefs: Atrodiet labus menedžerus, iedodiet naudu un sagaidiet rezultātus

Kamēr pie Latvijā kavējas ieviest stingrākas prasības Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem, Igaunijā analogas iestādes – Nodokļu administrācijas dienesta  – vadītājam ir dotas plašas pilnvaras gan darbinieku motivācijai, gan kontrolei, kā arī atlaišanai. Dienesta vadītājs Marks Helms mudina pieņemt darbā augsta līmeņa menedžerus un uzticēties ierēdņiem.

LTV: Cik brīvs esat jūs, strādājot ar saviem padotajiem, nosakot viņu algas un prēmijas vai arī atlaižot cilvēkus, kuri neiederas šajā darbā?

Marks Helms: Esmu saticis daudzus privātā sektora menedžerus, kuri ir greizsirdīgi uz mani. Mans ieteikums Latvijai un arī daudzām citām valstīm ir necentieties pārlieku regulēt savu ierēdniecību. Vienkārši uzticieties. Atrodiet labus menedžerus, iedodiet viņiem naudu un sagaidiet rezultātus. Ir jāuzstāda pareizie mērķi, nevis jāaizraujas ar regulēšanu.

Runājot par algām – vienīgā alga, par kuru man nav nekādas teikšanas, ir manējā. To nosaka ministrs. Visas pārējās nosaku es. Un man ir pietiekami lielas iespējas, lai es motivētu savus darbiniekus. Man ir 43 miljoni eiro gadā manam darbinieku štatam, un tā ir tikai mana darīšana, kā es tos tērēju.

Ja jautājat par korupcijas risku dienestā, šeit strādājošajiem ir laba reputācija un lielāka alga nekā vidēji Igaunijā. Mūsu nodaļu vadītāji ir vislabāk apmaksātie ierēdņi valstī.

Ja cilvēkam ir sajūta, ka šis ir darbs, ko viņš negrib zaudēt, jautājums par korupciju izzūd.

Protams, reizēm gadās cilvēki, kas to nesaprot, bet tāpēc ir iekšējās kontroles mehānisms.

Vai ir viegli atbrīvoties no šādiem cilvēkiem?

Vairāk vai mazāk, jā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti