Igaunijas nākamā gada imigrācijas kvota - 1314 cilvēki

Igaunijā imigrācijas kvota nākamgad būs 1314 cilvēki, paredz valsts valdības ceturtdien pieņemtais lēmums.

Šādu kvotu nākamajam gadam bija ierosinājusi Iekšlietu ministrija.

Igaunijā gada imigrācijas kvota nedrīkst pārsniegt 0,1% no valsts pastāvīgo iedzīvotāju skaita. Tā kā pagaidu uzturēšanās atļauju pieteikumu un lēmumu par atļauju izsniegšanu skaits kopš 2014.gada ir pieaudzis, ir pamatoti noteikt, lai arī 2020.gadā - līdzīgi kā šogad - imigrācijas kvota būtu maksimālajā pieļaujamajā apmērā, savā ierosinājumā norādīja ministrija.

Imigrācijas kvota galvenokārt regulē migrāciju no trešajām valstīm, kas saistīta ar nodarbinātību un uzņēmējdarbību. Imigrācijas kvotā ietvertas pagaidu uzturēšanās atļaujas, kas izsniegtas nodarbinātībai, uzņēmējdarbībai un atbilstoši starptautiskajiem līgumiem.

Šī imigrācijas kvota neattiecas uz Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstu, Šveices, ASV un Japānas pilsoņiem. Tāpat kvota neattiecas uz ārvalstniekiem, kas uz Igauniju pārceļas, lai dzīvotu kopā ar laulāto vai tuvu radinieku, studētu, strādātu par pasniedzēju vai veiktu zinātnisko darbu. Arī pastāvīgo uzturēšanās atļauju Igaunijā saņēmušie, lielie investori, jaunuzņēmeji un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā strādājošie, kā arī augstākā līmeņa speciālisti netiek ieskaitīti kvotā.

Imigrācijas kvota neattiecas uz cilvēkiem, kas lūdz starptautisko aizsardzību vai cilvēkiem, kam nepieciešama tāda aizsardzība, un tiem, kas uz Igauniju pārvietoti ES migrācijas plāna dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt