Igaunijas ģimenes ārsti koncentrēsies uz iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19

Igaunijas ģimenes ārstu prakses šonedēļ būtiski reorganizē darbu, sākot plašu vakcināciju pret Covid-19, tādēļ pacientiem tuvākajā laikā var nākties atcelt nebūtiskus ārsta apmeklējumus.

Saskaņā ar veselības ministra Tanela Kīka parakstītu rīkojumu ģimenes ārstu praksēs tiks vakcinēti ne tikai tie cilvēki, kuri pierakstīti pie attiecīgā ārsta.

No 27. oktobra tur gan ar iepriekšēju reģistrāciju, gan bez tās varēs saņemt konsultāciju, pirmo vai otro poti pret Covid-19, kā arī balstdevu, bet cilvēkiem vecumā no 65 gadiem tiks piedāvāta arī bezmaksas vakcinācija pret gripu.

Ģimenes ārsti potēšanai izmantos galvenokārt "BioNTech"/Pfizer" vakcīnu "Comirnaty", bet ar ārstu vai medmāsu varēs konsultēties par to, kāda vakcīna konkrētajam cilvēkam vislabāk piemērota.

Balstvakcinācija tiek piedāvāta cilvēkiem, kas vecāki par 65 gadiem, kā arī veselības, sociālās aprūpes un izglītības darbiniekiem, ja pagājuši vismaz seši mēneši, kopš viņiem pabeigts imunizācijas porocess. Balstvakcinācijai izmantos vienīgi vakcīnu "Comirnaty".

Igaunijas Ģimenes ārstu savienības valdes locekle Karmena Jollere vērsusies pie cilvēkiem, kuri tuvākajā laikā plānojuši doties pie ģimenes ārstiem, un lūgusi viņus, ja vien iespējams, tuvāko divu nedēļu laikā šo apmeklējumu atlikt. Šai laikā ģimenes ārsti pieņems tikai tos pacientus, kuriem tas steidzami nepieciešams.

Ārstiem, kas sniedz vispārējo medicīnisko palīdzību, vakcinācijas kampaņas laikā ir tiesības nepieciešamības gadījumā atlikt skrīninga pārbaudes, regulārās hronisku pacientu veselības pārbaudes, ja viņu stāvoklis ir stabils, profilaktiskās veselības pārbaudes bērniem, kas vecāki par diviem gadiem, kā arī veselības pārbaudes izziņu izsniegšanai, ja tās nav nepieciešamas steidzami.

Šai laikā tiks pieņemti pacienti ar akūtām slimībām vai hronisku slimību saasinājumu, pacienti ar garīgās veselības problēmām, tiks turpināta vakcinācija valsts imunizācijas programmas ietvaros, veselības pārbaudes bērniem līdz divu gadu vecumam, veselības pārbaudes steidzamu izziņu izsniegšanai un cita veida neatliekamu situāciju risināšana.

Igaunijā līdz šim ar vismaz vienu devu vakcinēti 68,6% pieaugušo iedzīvotāju, bet 66 procentiem vakcinācijas kurss pabeigts. Vecuma grupā virs 60 gadiem šie rādītāji ir attiecīgi 72% un 69,8%.

Igaunijas Veselības departamenta aprēķinātais 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju valstī pieaudzis līdz 1353,3.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt