Panorāma

Panorāma

Panorāma

Eiropa cīnās ar koronavīrusu

Igaunijā vairāki Covid-19 inficētie kritiskā stāvoklī

Igaunijā vairāki Covid-19 inficētie kritiskā stāvoklī

Inficēšanās ar Covid-19 pieaug arī kaimiņvalstī Igaunijā. Inficēto skaits mērāms vairākos simtos, bet septiņi pacienti atrodas intensīvajā terapijā. Pieci ir kritiskā stāvoklī.

Igaunijā Covid-19 uzliesmojums sākās marta sākumā pēc tam, kad Sāremā salā bija ieradusies volejbola komanda no Milānas. Sporta spēles apmeklēja aptuveni tūkstotis vietējo iedzīvotāju, kuri pāris dienas vēlāk arī piedalījās vietējā mūzikas festivālā. Sāremā galvaspilsētas Kuresāres slimnīcas valdes loceklis un direktors Edvards Lāne speciāli Latvijas Televīzijai skaidro, ka abi pasākumi bijuši iemesls vīrusa uzliesmojumam Igaunijas salā. Tagad slimnīca ik dienu pieņem Covid-19 pacientus.

"Slimnīca strādā ārkārtas režīmā jau vairāk nekā desmit dienu. Vairs neuzņemam pacientus uz iepriekš plānotām vizītēm. Tikai tos, kuriem nepieciešama neatliekamā palīdzība. Visi lietojam maskas, jo skaidrs, ka aptuveni 30% sabiedrības ir inficēta ar Covid-19," saka Kuresāres slimnīcas direktors Edvards Lāne.

Pirmā saslimšana tika konstatēta kādam žurnālistam, kurš bija devies uz sporta spēlēm. Pēc tam Igaunijas volejbola komandas trenerim. Kopš tā laika, kā saka ārsts, gadījumu skaits pieauga ik dienu.

"Satraucos, ka varam nonākt tādā pašā situācijā kā Itālija. Varbūt ne tieši tādā, bet šobrīd attīstās šāds scenārijs. Pārāk vēlu sāka pašizolēties un slēgt robežas," norāda Lāne.

Slimnīcā pieejami vien trīs plaušu ventilatori, bet, visticamāk, būs nepieciešams vairāk. Arī masku, tāpat kā citviet Eiropā, neesot  gana. Lāne iesaka tiem, kuri prot, pašiem tās šūt, tādējādi pasargājot gan sevi, gan citus no inficēšanās. Tā darot vairāki ārsti.

"Ar katru dienu redzam arvien vairāk pacientu smagākā stāvoklī. Vienu, kurš bija kritiskā stāvoklī, nosūtījām uz Tallinu pirms divām dienām. Lielākoties tie ir vecāki cilvēki ar jau esošām veselības problēmām. Parasti nedēļu ir drudzis, pēc tam ļoti strauji situācija pasliktinās," skaidro Lāne.

Arī ārstu vidū ir trīs inficētie, kuri pašlaik atrodas pašizolācijā. No inficēto iedzīvotāju vidus septiņi atrodas intensīvajā terapijā, bet pieci ir kritiskā stāvoklī.  Kuresāres slimnīcas valdes direktors atgādina – palieciet mājās un pasargājiet citus no inficēšanās, jo jaunais koronavīruss ir ārkārtīgi lipīgs.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti