Igaunija uz robežas ar Krieviju plāno būvēt žogu

Lai cīnītos pret nelegālo robežšķērsošanu, Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde plāno būvēt žogu Igaunijas un Krievijas robežas posmā, kas veido trešo daļu no kopējās abu valstu sauszemes robežas.

Žogu plānots būvēt uz robežas Igaunijas dienvidaustrumos 106-108 kilometru garumā, vēstīja laikraksts "Postimees". Žogs netiks būvēts purvainās teritorijās, kur robeža ir atzīmēta ar robežas posteņiem un norobežojošu joslu. Žogs bez pārtraukumiem stiepsies no Verskas līdz Koidulas robežkontroles punktam.

Līdz diviem ar pusi metriem augstā žoga augšējā mala tiks noklāta ar dzeloņdrāšu stiepli. Ik pēc 500 metriem žogā būs gājēju vārti vai lielāki vārti, lai nodrošinātu raitu nokļūšanu žoga otrā pusē. Tāpat tiks izveidota papildu barjera savvaļas dzīvnieku atvairīšanai, lai novērstu viltus trauksmes.

Igaunijas un Krievijas robežas apsargāšanai tiks izmantotas arī videokameras un bezpilota lidaparāti, bet Peipusa ezera akvatorijā tiks izvietotas vairāk nekā 600 robežas bāku. Darbs pie robežas tehniskā nostiprinājuma sāksies 2018.gadā, bet darbu kopējās izmaksas sasniedz 71 miljonu eiro.

Īstenojot pilnīgu robežas demarkāciju, vismaz desmit metrus plata josla ap robežu ir atbrīvota no kokiem. Daudzviet robežas josla ir platāka atkarībā no tā, kā tā iet pa sauszemi. Plašākajā vietā robežas josla ir 286 metrus plata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti