Igaunijā sāk raidīt jaunais sabiedriskās televīzijas kanāls krievu valodā

28.septembrī Igaunijā sāk raidīt jaunais sabiedriskās televīzijas kanāls, kas ir krievu valodā un saucas "ETV+". Tajā būs vairāk nekā 20 stundas oriģinālraidījumu nedēļā, tostarp rīta un vakara informatīvie un izklaidējošie šovi, arī seriāli un filmas. Igaunijas valdība uzsver, ka tai nav nekādu tiesību iejaukties sabiedrisko mediju, tostarp šī kanāla reakcijas darbā. Tā mērķis ir gan sniegt objektīvu un sabalansētu informāciju, pirmkārt, par notikumiem Igaunijā, kā arī pasaulē, gan piedāvāt saistošas izklaidējošas programmas.

Pirmdienas rītā plkst.6.55 sāka raidīt Igaunijas sabiedriskās televīzijas trešais kanāls "ETV+". Diena sākās ar programmu, kas ilgst pusotru stundu katru darbadienas rītu, un saucas „Кофе +” jeb „Kafija+”. To vada 39 gadus vecā Jeļena Solomina, kas līdz šīm strādāja "Pirmajā Baltijas kanālā", un 24 gadus vecais Dmitrijs Pastuhovs - iepriekš redaktors sabiedriskajā krievvalodīgajā radio, kas arī Igaunijā ir "Radio 4".

Dažas dienas pirms lielā starta Latvijas Radio abus sastapa Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR ēkā Tallinas centrā. Jeļena un Dmitrijs pastāstīja par mērķiem, sajūtām un to, kas būs pirmajā rīta programmā:

Jeļena: "Būs vairākas intervijas, dažādi viesi par dažādām tēmām. Aicināsim pavāru. Aicināsim cilvēku, ko otrdien iesauks obligātajā militārajā dienestā, kurš runās par problēmām, ko izjūt iesaucamie."

Dmitrijs: "Ne tik bieži izveido jaunu televīzijas kanālu. Uztraukums ir. Neuztraucas tikai mirušie. Bet tas ir labs uztraukums. Ne tāds, kad viss trīci, ka izlīst kafija uz tikko uzvilktām biksēm. Tas ir labs uztraukums, kas saistīts ar to, ka dari kaut ko jaunu. Pēc būtības esam pirmatklājēji. Šādā formātā televīzija krievu valodā vēl nav veidota. Mēs kaut kādā ziņā ieminam jaunu taku."

Jeļena: "Sajūtas ļoti lieliskas. Savu darbu televīzijā sāku šeit, ETV. Un kad pēc 10 gadiem atgriezos, tas atgādināja par pirmajām dienām šeit, kad iemīlējos televīzijā. Tā ir tāda iekšējā uguns. Un tagad ir tas pats."

Dmitrijs: "Pirmkārt, tas ir Igaunijai. Mēs šo kanālu netaisām sev. Mēs to taisām cilvēkiem, kas šeit dzīvo."

Jeļena: "Šis kanāls vajadzīgs, lai stāstītu par vietējiem cilvēkiem un notikumiem, kā pasaules, tā vietējā kontekstā. Mums Igaunijā ir daudz lielisku cilvēku, speciālistu, bet mēs maz zinām par viņiem."

Dmitrijs: "Un svarīgi, ka šo kanālu veido cilvēki no Igaunijas. Nevis, ka vienkārši kāds kaut kur runā par mūsu valsti, ka cilvēki vienkārši nezina, kas šeit notiek."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti