Igaunijā problēmas ar vairāk nekā 700 000 ID kartēm

Igaunijas valdība pusnaktī apturējusi vairāk nekā 700 tūkstoš elektroniskās identifikācijas (ID) karšu drošības sertifikātus. Šādi valdība rīkojusies pēc policijas un robežsardzes ierosinājuma, jo karšu mikročipiem atklātas drošības problēmas. 

Identifikācijas kartes varēs izmantot kā personu apliecinošus dokumentus, taču tās nevarēs izmantot valsts e-pakalpojumu saņemšanai. Jau iepriekš bijis zināms par karšu drošības riskiem.

"Esam apturējuši vairāk nekā 750 tūkstošus identifikācijas karšu. Dzīve turpinās, kartes var izmantot, tikai ir jāatjauno drošības sertifikāti. Vispirms mēs mēģināsim atjaunot tos cilvēkiem, kuriem tas vitāli nepieciešams, – veselības un drošības aģentūrām, kuras visbiežāk izmanto identifikācijas kartes," skaidroja Igaunijas Informācijas sistēmu pārvaldes ģenerāldirektors Taimars Pēterkops.

Ceturtdien, 2. novembrī, parādījās informācija, ka melnajā tirgū iespējams iegūt rīku, kas izmanto drošības problēmas un potenciāli ļauj zagt personu datus. Lai sertifikātus atjaunotu, iedzīvotājiem jāvēršas policijas un robežsardzes nodaļās. Drošības riski ir identifikācijas kartēm, kuras izdotas pēc 2014.gada 16. oktobra.

Arī Igaunijas politiķi paziņojuši, ka iedzīvotāju datu drošība ir pirmajā vietā, tādēļ drošības sertifikāti apturēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti