Igaunija plāno palielināt karavīru skaitu militārajās misijās ārvalstīs

Igaunijas Aizsardzības ministrija gatavojas lūgt parlamentu piešķirt mandātu 485 karavīru dalībai starptautiskajās operācijās nākamajā gadā. Gandrīz divas reizes tiks palielināta militārpersonu klātbūtne arī konfliktu plosītajā Āfrikas valstī Mali.

Igaunijas Aizsardzības ministrija informē, ka apmēram pusi no plānotā karavīru kopskaita plānots norīkot uz divām ātrās reaģēšanas vienībām. 210 militārpersonas darbosies NATO Reaģēšanas spēkos, bet  24 karavīri  -  Lielbritānijas vadītajos Apvienotajos ekspedīcijas spēkos. Tie būs Igaunijā bāzēti aktīvā dienesta karavīri. Savukārt uz Mali Igaunijas Aizsardzības ministrija plāno nosūtīt 95 karavīrus, kuri darbosies Francijas vadītajā militārajā operācijā “Barkhane” pret islāmistu kaujiniekiem un teroristiem.

Patlaban Mali dislocēta mehanizētā kājnieku vienība, atbalsta vienība un štāba virsnieki, bet nākotnē viņiem pievienosies mediķi, sapieri, uguns vadības speciālisti, kā arī īpašo uzdevumu vienību karavīri. Speciālisti arī palīdzēs apmācīt Mali militrārpersonas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti