Igaunijā par spiegošanu aiztur divus pilsoņus

Igaunijā aizturēti divi pilsoņi aizdomās par spiegošanu Krievijas labā.

Saskaņā ar Igaunijas Ģenerālprokuratūras rīcībā esošo informāciju abi aizdomās turētie valsts noslēpumus un konfidenciālu informāciju piecu gadu garumā nodevuši Krievijas militārajam izlūkdienestam.

“Mēs varam paziņot, ka noziegumi veikti vismaz piecu gadu garumā. To laikā nopludināti dokumenti, kas saturēja valsts noslēpumu un citu klasificētu informāciju, un tie nodoti Krievijas izlūkdienestiem,” paziņoja Igaunijas ģenerālprokurore Lavli Perlinga.

Aizdomās turētie ir Deniss Metsavass, kurš dienējis Igaunijas Aizsardzības spēkos, un viņa tēvs Pjotrs Voļins, kurš tagad ir pensijā, bet padomju laikā dienējis robežsardzē, kur, iespējams, arī nonācis saskarē ar specdienestiem. Metsavasam ir majora dienesta pakāpe. Viņš bijis artilērijas baterijas komandieris, vēlāk dienējis Ģenerālštābā, un nākamnedēļ viņam bija paredzēts sākt dienestu zemessardzes štābā.

Abi Igaunijas pilsonību ieguvuši 90.gados.

Aizsardzības spēku komandieris ģenerālis Riho Terass paziņoja, ka

nodarīts būtisks kaitējums gan Igaunijai, gan sabiedrotajiem, un par notikušo informēta NATO.

“Majors Metsavass dienējis Igaunijas aizsardzības spēkos kopš 1988.gada un kopš 2000.gada – aktīvajā dienestā. Viņš atstāja kompetenta un apzinīga virsnieka iespaidu, taču viņš bija nodevējs, un tas ir ļoti emocionāls trieciens visiem bruņotajiem spēkiem,” komentēja Aizsardzības spēku komandieris, ģenerālis Riho Terass.

Igaunijas premjers abu aizturēšanu nosauca par ļoti satraucošu gadījumu.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti