Igaunijā opozīcija rosina neuzticības balsojumu premjera vietniekam

Igaunijas lielākais opozīcijas spēks – Reformu partija – rosināja neuzticības balsojumu labējās partijas “EKRE” vadītājam, jaunās valdības iekšlietu ministram un premjera vietniekam Martam Helmem.

Reformu partijas vadītāja Kaja Kallasa pauda neapmierinātību ar Helmes pirmajām divām darba nedēļām koalīcijas sastāvā: “Mums vakar parlamentā bija divu stundu ilga jautājumu un atbilžu sesija, kurā atklājās, ka Marts Helme nesaprot atbildību, ko pieprasa ministra amats, un kāda rīcība ir pieņemama un kāda nav. Ja mēs paskatāmies, ko viņš ir izdarījis divu nedēļu laikā, šis saraksts ar incidentiem ir garš: viņš draudējis lieciniekiem, melojis, uzbrucis žurnālistiem. Tāpēc iemeslu neuzticībai ir daudz.”

Partija par nepieņemamiem uzskata Helmes izteikumus par Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu kā “emocionālu sievieti” un apgalvojumus, ka Igaunijas sabiedriskās televīzijas ASV korespondente nodarbojoties ar viltus ziņām.

Opozīcijā esošie sociāldemokrāti pauduši atbalstu Kallasas ierosinājumam. Tikmēr valdībā esošie ''tēvzemieši'', visticamāk, ierosinājumam nepievienosies, jo uzskata to par pārāk politisku izgājienu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

KONTEKSTS:

Šonedēļ Tallinā notika sanāksme  kur vairākas Eiropas politiskās partijas, kuras plāno veidot jaunu labējo grupu Eiropas Parlamentā, iepazīstināja ar savu sadarbības programmu. To vidū arī  Igaunijas partija “EKRE”. Turklāt sanāksmē piedalījās un ar "EKRE" līderiem tikās Marina Lepēna, kura vada Francijas galēji labējo partiju “Nacionālā apvienība” un ir pazīstama ar Krieviju atbalstošiem izteikumiem.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti