Igaunijā notiesā Krievijas labā spiegojošus kontrabandistus

Igaunijā noslēdzies tiesas process pret trīs apsūdzētajiem, kuri atzīti par vainīgiem spiegošanā Krievijas specdienestu labā. Vienam otrdien, 23.februārī, Tartu apgabala tiesa piespriedusi četru gadu ieslodzījumu, bet pārējie divi iepriekš saņēmuši divu un nepilnu piecu gadu ilgu cietumsodu.

Tiek uzskatīts, ka vīrieši bijuši iesaistīti kontrabandā, un, nodarbojoties ar nelegāliem pārvadājumiem pār robežu, nodibinājuši kontaktus ar Krievijas specdienestu darbiniekiem. Kontrabandisti tikuši savervēti Pleskavas apgabalā.

Krievijas specdienestiem sniegti izlūkošanas dati par Igaunijas aizsardzības spēku aktivitāti, militārajām bāzēm un dienesta vietām. Tāpat sniegta informācija, kas saistīta ar Igaunijas robežas aizsardzību un tiesībsargājošo institūciju darbinieku amata pienākumiem.

Igaunijas Drošības policija uzsver, ka šis gadījums ir kārtējais pierādījums Krievijas specdienestu centieniem nodibināt kontaktus ar Igaunijas iedzīvotājiem, lai izmantotu viņus savās interesēs, pat ja viņiem nav pieejas valsts noslēpumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti