Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Taps jauna filma par Maiklu Džeksonu

Igaunijā Covid sertifikātu nevajadzēs āra pasākumos

Igaunijā no 14. februāra vairs neprasīs uzrādīt Covid-19 sertifikātu pasākumos ārpus telpām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Igaunijas valdība otrdien nolēma no 14. februāra atcelt prasību uzrādīt Covid-19 sertifikātu, lai piedalītos pasākumos ārpus telpām.

"Šodien [valdības] konsultatīvā zinātniskā padome [Covid-19 jautājumos] sniedza savu vērtējumu, ka vīrusa izplatīšanās risks ārtelpās ir būtiski zemāks.

Tāpēc mēs šodien valdībā nolēmām, ka Covid-19 sertifikāts no 14. februāra ārtelpu pasākumos vairs nebūs nepieciešams,"  premjerministres Kajas Kallasas teikto citē valdības preses dienests.

Tomēr arī pēc prasības par Covid-19 sertifikāta nepieciešamību atcelšanas ārtelpās notiekošo pasākumu rīkotājiem būs pienākums gādāt, lai pasākumos cilvēki pēc iespējas ievērotu sociālo distancēšanos. Gadījumos, kad attālums starp pasākumu dalībniekiem ir neliels, ieteikts valkāt maskas.

Atteikšanos no prasības uzrādt Covid-19 sertifikātu, lai piedalītos pasākumos ārtelpās, atbalstījis arī Veselības departaments.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Igaunijas valdība nolēma no 14. februāra atcelt prasību uzrādīt Covid-19 sertifikātus bērniem un jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem; uz skolēniem tas attieksies arī tad, ja līdz šā mācību gada beigām viņi sasniegs 19 gadu vecumu.

Igaunijas valdošā koalīcija pagājušajā nedēļā arī vienojās, ka Covid-19 sertifikātu izmantošanu valstī varētu pilnībā atcelt no 21. februāra.

Šādu soli varēs spert, ja 17. februārī tiks konstatēts, ka iepriekšējo desmit dienu laikā slimnīcās uzņemts mazāk par 25 jauniem kovida pacientiem dienā.

Lietuva jau no 5. februāra ir atteikusies no Covid-19 sertifikātu izmantošanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti