Dienas notikumu apskats

Baltkrievijā jau otro dienu turpinās žurnālistu aizturēšana

Dienas notikumu apskats

Turcijas nacionālā valūta piedzīvojusi rekordlielu vērtības kritumu

Igaunijā nejauši izšautā raķete izraisījusi ugunsgrēku

Igaunijā nejauši izšautā raķete izraisījusi ugunsgrēku

Spānijas iznīcinātāja nejauši izšautā raķete izraisījusi kūdras ugunsgrēku Endlas dabas rezervātā. Tur aizvien turpinās raķešu pazudušo daļu meklēšana.

ĪSUMĀ:

  • Igaunijā turpina meklēt Spānijas iznīcināja nejauši izšauto raķeti vai tās daļas.
  • Raķetes meklēšanu aizkavējis purvā izcēlies ugunsgrēks. Tas tiek kontrolēts, taču dzēšanas darbi turpinās.
  • Igaunijas premjers neredz pamata uzskatīt, ka notikušais pasliktinās sadarbību ar Spānijas bruņotajiem spēkiem.
  • Igaunijas aizsardzības ministrs uzsvēra, ka viena incidenta dēļ nedrīkst apšaubīt NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijas nepieciešamību un efektivitāti.

Turpina meklēt

Kaut Igaunijas Gaisa spēku vadība jau trešdien, 8.augustā, paziņoja, ka ar 95% varbūtību atrasta vieta, kur nogāzusies nejauši izšautā „gaiss-gaiss” tipa raķete, pašu raķeti vai tās daļas joprojām nav izdevies atrast. Kā raķetes atrašanās vieta identificēta purvaina teritorija Endlas dabas rezervātā uz ziemeļiem no Tartu. Taču šajā vietā izcēlies ugunsgrēks, kas meklēšanas darbus aizkavējis.

Igaunijas premjers Jiri Ratass ceturtdien paziņoja, ka ugunsgrēks tiek kontrolēts, taču raķetes meklēšana pagaidām nav vainagojusies panākumiem. Turklāt uguns atrodoties dziļi kūdrā, un dzēšanas darbi turpinās. Tādēļ pastāv iespēja, ka pilnvērtīgus raķetes meklēšanas darbus varēs atsākt tikai piektdien no rīta, ja būs pārliecība, ka ugunsgrēks nodzēsts pilnībā.

Saskaņā ar premjera Ratas teikto meklēšanas operācijas piedalās gandrīz 100 cilvēki no 1.kājnieku brigādes, Gaisa spēkiem un glābšanas dienesta.

Neapšauba NATO misiju Igaunijā

„Gaiss-gaiss” tipa raķeti otrdien pēcpusdienā virs Igaunijas teritorijas nejauši izšāva Spānijas iznīcinātājs "Eurofighter" mācību lidojuma laikā. Tā kā pati raķete vai tās daļas joprojām nav atrastas, varas iestādes nevar droši apstiprināt, vai raķete nogāzās un uzsprāga vai tomēr pašiznīcinājās gaisā – šāda funkcija tajā ir iebūvēta.

NATO kopā ar Civilās aviācijas pārvaldi un Spānijas gaisa spēkiem veic notikušā izmeklēšanu. Igaunijas premjers Ratass uzsvēra, ka incidenta izmeklēšanas procesā aktīvi jābūt iesaistītai arī Igaunijai.

Tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka

nav pamata uzskatīt, ka notikušais varētu pasliktināt Igaunijas sadarbību ar Spānijas bruņotajiem spēkiem vai NATO kopumā.

Šādas bažas noraidīja arī Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks. Viņš uzsvēra, ka viena incidenta dēļa un spāņu iznīcinājlidmašīnas pilota kļūdas dēļ nedrīkst apšaubīt visas NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijas nepieciešamību un efektivitāti.

Igaunijas Radio 4 Luiks uzsvēra, ka tas ir tikai dabiski, ka sabiedroto iznīcinātājlidmašīnas var veikt mācību lidojumus Baltijas valstu gaisa telpā, jo tas pilotiem ļauj būt kaujas gatavībā. Igaunijas aizsardzības ministrs norādīja, ka vispirms jānoskaidro apstākļi, kādā veidā notika otrdienas incidents.

KONTEKSTS:

7.augustā Spānijas iznīcinātājs "Eurofighter" mācību lidojuma laikā nejauši virs Igaunijas izšāvis ''gaiss-gaiss'' tipa AMRAAM raķeti.

Sākotnēji nebija zināms, vai raķete ir pašiznīcinājusies vai nokritusi zemē, tāpēc turpinājās izšautās raķetes meklēšana. Vēlāk kļuva zināms, ka, iespējams, atrasta nejauši izšautā raķete.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt