Igaunija liegs iebraukšanu valstī Krievijas pilsoņiem ar Igaunijas izsniegtu Šengenas vīzu

Igaunija no 18. augusta aizliegs iebraukšanu valstī Krievijas pilsoņiem, kuriem ir Igaunijas izsniegta Šengenas zonas vīza, kā arī ierobežos vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, ceturtdien nolēma Igaunijas valdība.

Lēmums neskars Krievijas pilsoņus, kuru dzimtene ir Igaunija vai kuri ir pastāvīgie Igaunijas iedzīvotāji.

Lēmums neietekmēs arī tos Krievijas pilsoņus, kuriem Šengenas zonas vīzu izsniegusi cita valsts.

Nolemts arī uz gadu pagarināt vīzu tiem Krievijas studentiem, kuriem tas nepieciešams mācību pabeigšanai Igaunijas augstskolās.

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādīja, ka šomēnes tiks runāts par Eiropas Savienības mēroga vīzu aizliegumu Krievijas pilsoņiem.

Izņēmumi tiks attiecināti uz Krievijas vēstniecības Igaunijā darbiniekiem un viņu radiniekiem, darbiniekiem, kas tieši iesaistīti preču un pakalpojumu pārvadājumos, personām, uz kurām attiecas Eiropas Savienības normas par pārvietošanās brīvību, personām, kas apmeklē tuvus radiniekus, cilvēkus, kas ierodas humānu apsvērumu dēļ.

Nolemts uz gadu pagarināt vīzu tiem Krievijas studentiem, kuriem tas nepieciešams mācību pabeigšanai Igaunijas augstskolās.

"Mēs novērojam, ka būtiski pieaug Krievijas pilsoņu skaits, kas ierodas vai šķērso Igauniju," preses konferencē sacīja ārlietu ministrs, piebilstot, ka "iespēja masveida apmeklēt Igauniju vai caur Igauniju braukt uz Eiropu neatbilst mūsu noteikto sankciju būtībai. Ieviešot sankcijas, Igaunija vēlējās, lai agresora valstij arī ikviena pilsoņa līmenī nebūtu iespējas turpināt ierasto dzīvi starptautiskajā līmenī".

Viņš informēja, ka tiks atcelti iepriekš noteiktie izņēmumi Krievijas pilsoņiem vīzas saņemšanai darbam, mācībām vai uzņēmējdarbībai.

Reinsalu informēja, ka Ārlietu un Iekšlietu ministrija nākamnedēļ sagatavos ierosinājumus, kā būtu iespējams slēgt Igaunijas robežu tiem Krievijas pilsoņiem, kuriem Šengenas vīzu izsniegusi cita valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti