Igaunijā kritizē vietējās partijas tikšanos ar Lepēnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Igaunijā izskan kritika par otrdien, 14. maijā, notikušo Francijas galēji labējās politiķes Marinas Lepēnas vizīti un tikšanos ar Igaunijas partijas EKRE līderiem. Politiķi norāda, ka šāda tikšanās ir kaitnieciska Igaunijas ārpolitikai.

Lepēnu lidostā sagaidīja partijas EKRE pārstāvji, bet pie norunātās sanāksmes vietas – Melngalvju nama – pulks protestētāju. Uz tikšanos ieradās arī pārstāvji no Somijas, Dānijas un Itālijas labējiem spēkiem.

Lepēna vēlas ar sev līdzīgi domājošiem politiķiem izveidot jaunu frakciju Eiropas Parlamentā, un šāda tikšanās ir iespēja nolīdzināt viedokļu atšķirības. Visbūtiskākā no tām – attieksme pret Krieviju. Kamēr partija EKRE atzīst Krimas aneksiju kā nepieņemamu, Lepēna uzskata Krimu par daļu no Krievijas. Tāpēc preses konferencē viņai nācās atbildēt uz jautājumiem par savām saiknēm ar Maskavu.

“Es jūsu jautājumu uzskatu par aizskarošu. Nopratināt Francijas vispopulārākās partijas un patriotiskas partijas līderi par to, vai viņa ir pakļauta citas valsts autoritātei, ir diezgan negodīgi. Es jums atbildēšu vēl skaidrāk – neesmu pakļauta ārējām ietekmēm, un es aizstāvēšu savas valsts intereses, kuras draud iznīcināt Eiropas Savienība,” sacīja Lepēna.

Tomēr, pat ja partijas EKRE nostāja pret Krieviju nav tik draudzīga, šāda tikšanās tiek uzskatīta par bīstamu. Igaunijas bijušais premjers Tāvi Reivass Lepēnu nosaucis par dzīvu piemēru tam, ka Eiropas populisms ir arī prokremliska kustība.

Bet Igaunijas parlamenta opozīcijā esošās Reformu partijas priekšsēdētāja Kaja Kallasa paudusi, ka Lepēnas mērķis ir sagraut Eiropas Savienību un ka Lepēna un viņas sabiedrotie būtu pirmie, kas ziedotu Igauniju, lai saglabātu labas attiecības ar Krieviju. Viņa kā bijusī Eiroparlamenta deputāte ir redzējusi, kā labējie ekstrēmisti uzvedas Briselē. Kallasa atminas reizi, kad vairāki labējie politiķi ierosināja noslēgt vienošanos ar Maskavu līdzīgu tai, ko 1938.gadā noslēdza Minhenē, kas ļāva Vācijai anektēt Čehoslovākijai piederošo vāciešu apdzīvoto Sudetu apgabalu.

Arī otrs opozīcijā esošais spēks – sociāldemokrāti – pauduši neizpratni ar šādu partijas EKRE izgājienu, sakot, ka tas ir kaitniecisks Igaunijas ārpolitikas kursam.

KONTEKSTS:

Marina Lepēna vada Francijas galēji labējo partiju “Nacionālā apvienība” un ir pazīstama ar Krieviju atbalstošiem izteikumiem.

14. maijā Lepēna piedalījās sanāksmē Tallinā, kur vairākas Eiropas politiskās partijas, kuras plāno veidot jaunu labējo grupu Eiropas Parlamentā, iepazīstināja ar savu sadarbības programmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti