Igaunijā koronavīrusa dēļ nosaka papildu ierobežojumus

Igaunijas valdība koronavīrusa Covid-19 epidēmijas dēļ valstī noteikusi jaunus ierobežojumus, tai skaitā pavēlējusi slēgt daļu veikalu un izklaides vietas. Iedzīvotāji no trešdienas, 25. marta, arī  nedrīkstēs pulcēties sabiedriskās vietās.

Igaunijā līdzīgi kā citās Eiropas valstīs sabiedriskās vietās būs atļauts atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem kopā. Izņēmumi attiecināti vienīgi uz vienas ģimenes locekļiem un cilvēkiem, kuri pilda sabiedriskus pienākumus.

Valstī darbu turpinās vienīgi pārtikas un pirmās nepieciešamības preču veikali, kā arī aptiekas.

Slēgt nevajadzēs arī atstatus izvietotas tirdzniecības vietas, taču tajās jāievēro stingri ierobežojumi.

Savukārt no 27. marta restorāni un bāri varēs darboties tikai līdz plkst.22.

KONTEKSTS:

Līdz 24. martam Igaunijā saslimšana ar Covid-19 apstiprināta 369 personām. Septiņi pacienti atrodas intensīvajā terapijā. Pieci ir kritiskā stāvoklī. Ārsti arī izteikuši bažas par to, ka valstī varētu izveidoties līdzīga kritiska situācija kā Itālijā.

Jaunā vīrusa Covid-19 izplatība sākās 2019. gada decembrī Ķīnā. Vīrusam strauji izplatoties pasaulē, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti