Panorāma

Pretī Krievijas vēstniecībai – sagrauts krievu tanks

Panorāma

Panorāma

Igaunijā svin Neatkarības dienu un piemin Ukrainu

Igaunija kopā ar ES un NATO līderiem svin Neatkarības dienu un solidarizējas ar Ukrainu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Igaunija piektdien svin valsts dibināšanas 105 gadu jubileju. Pie Brīvības cīņu monumenta vainagus nolika arī Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, kas ieradušies vizītē Tallinā.

24. februāris igauņiem tagad ir divtik simboliska diena: gan savas valsts Neatkarības diena, gan arī diena, kad Ukraina pirms gada sāka varonīgo pretošanos plaša mēroga Krievijas iebrukumam.

Gan Igaunijas, gan Eiropas Savienības (ES) un NATO augstākās amatpersonas solīja turpināt atbalstu Ukrainai tik ilgi, cik būs nepieciešams uzvarai.

Igaunijas premjere Kaja Kallasa (no kreisās), Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena un...
Igaunijas premjere Kaja Kallasa (no kreisās), Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs piedalās Igaunijas Neatkarības dienas svinībās

"Šodien mēs svinam savu neatkarību un brīvību. Svinam arī to, ka Ukraina ir izturējusi veselu gadu. Mēs esam stāvējuši līdzās Ukrainai jau gadu.

Mēs godinām Ukrainā kritušo piemiņu un domājam par visiem tiem, kuri šobrīd Ukrainā aizstāv mūsu visu brīvību," teica Igaunijas premjere Kaja Kallasa.

"Paldies Igaunijas tautai, paldies sabiedrotajiem. Kopā mēs pārvarēsim savas lielākās bažas un nepadosimies. Nekad vairs. Lai dzīvo Igaunija!"

NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs norādīja: "Pirms gada prezidents Putins uzsāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, nelikumīgu agresijas karu, klaji pārkāpjot starptautiskos likumus. Viņš gribēja lauzt ukraiņu tautas gribu un mūsu vienotību.

Prezidents Putins cieta neveiksmi. Ukraina ir izturējusi. NATO un Eiropas Savienība atbalsta Ukrainu. Tomēr Putins nav atteicies no saviem mērķiem. Viņš vēlas citādu Eiropu, kur Krievija var diktēt kaimiņu rīcību."

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena atzina, ka vienlaikus nepieciešams gan palīdzēt Ukrainai sakaut agresoru, gan arī nostiprināt ES dalībvalstu aizsardzības spējas.

"Mūsu dalībvalstis piegādā militāro aprīkojumu, un mēs pievērsīsimies kopīgam iepirkumam, lai steidzami Ukrainai piegādātu militāro aprīkojumu, piemēram, 155 mm munīciju. Tikpat svarīgi ir strādāt ar mūsu aizsardzības nozari, lai palielinātu munīcijas un cita Ukrainas spēkiem nepieciešamā aprīkojuma ražošanu, kā arī papildinātu mūsu pašu krājumus," teica EK prezidente.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti