Igaunija investēs 30 miljonus eiro kiberdrošības uzlabošanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Igaunijas valdība paredzējusi 30 miljonus eiro ieguldīt valsts kiberaizsardzības stiprināšanā, un uzņēmējdarbības un informācijas tehnoloģiju ministrs Andress Suts uzsvēra, ka šo spēju stiprināšana ir svarīga, lai novērstus jaunu draudus valsts kibertelpai.

"Vakardienas uzbrukums Igaunijas publiskā sektora vietnēm skaidri parāda, ka mūsu apdraudējums kibertelpā ir īsts un klātesošs, un tas ir jāuztver nopietni. Pērn rudenī no valsts budžeta Igaunijas kiberdrošības stiprināšanai un būtisku ievainojamību novēršanai tika atvēlēti 30 miljoni eiro. Bez tā pēdējā uzbrukuma ietekme būtu bijusi lielāka," piektdien klāstīja ministrs.

"Tas parāda, ka šīs investīcijas atmaksājas un ir nepieciešamas Igaunijas kibertelpas aizsardzībai. Kiberrisku pārvaldībai ir jābūt katra augsta ranga vadītāja prioritātei," viņš uzsvēra.

Šonedēļ Igaunijas valdība vienojās par papildu 30 miljonu eiro piešķiršanu valsts kiberdrošības un kiberaizsardzības spēju stiprināšanai. Divas trešdaļas šo līdzekļu tiks atvēlētas valsts centrālā kiberdrošības līmeņa celšanai, bet pārējais – dažādu ministriju administratīvo jomu spējas celšanai.

Tāpat plānots nodrošināt nacionālā tīkla darbības nepārtrauktību un interneta savienojamības uzlabošanu, mediju un radio monitoringa stiprināšanu, kā arī citus projektus.

KONTEKSTS:

Ceturtdienas pēcpusdienā Igaunijas Informācijas sistēmu pārvaldes (RIA) incidentu novēršanas nodaļa (CERT-EE) konstatēja pakalpojumatteices (DoS) uzbrukumus vairākām Igaunijas valsts vietnēm.

Uzbrukumos bija vērojami īslaicīgi vietņu, piemēram, "eesti.ee", "id.ee", "politsei.ee", "vm.ee", "president.ee", traucējumi, tomēr plašāku kaitējumu kiberuzbrukums nav nodarījis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti