Igaunijā godina komunistiskā genocīda upuru piemiņu

Pirmdien, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums Tallinas Diplomātiskā korpusa vārdā nolika vainagu pie Brīvības pieminekļa Tallinas Brīvības laukumā, kā arī Igaunijas Okupāciju muzejā atklāja ceļojošo izstādi "Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss".

Šī izstāde ir skaudra liecība par Latvijas neatkarības zaudēšanu, deportācijām un cilvēku cieņu pazemojošajiem apstākļiem izsūtījumā Sibīrijā.

Izstādes eksponēšanu Tallinā organizēja Latvijas vēstniecība Igaunijā, sadarbojoties ar Tukuma muzeju un Igaunijas Okupāciju muzeju. Atklāšanā klāt bija Igaunijas amatpersonas, Latvijas diasporas, Igaunijas sabiedrības, kā arī ārvalstu vēstnieki un diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Vēstnieks Eihenbaums īsumā informēja par padomju režīma veikto necilvēcisko akciju 1949.gada 25.martā, - operāciju "Banga", kuras rezultātā tika deportēti turpat 100 000 iedzīvotāju, ap 50 000 no Latvijas, ap 30 000 no Lietuvas un 20 000 no Igaunijas, starp izsūtītajiem ap 30% bija bērni. Klātesošos ar ekspozīciju iepazīstināja Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola.

Pasākuma ietvaros interesenti noskatījās Ināras Kolmanes un Ulda Neiburga dokumentālo filmu "Pretrunīgā vēsture".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti