Igaunijā aizdomās par kukuļdošanu aizturēts bijušais iekšlietu ministrs Sepiks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Igaunijas Centrālā kriminālpolicija aizdomās par kukuļdošanu aizturējusi bijušo iekšlietu ministru Ainu Sepiku un viņa dēlus Sīmu un Sulevu, kā arī vēl vienu personu, kas tiek turēta aizdomās par starpniecību kukuļošanā.

Policijas un robežsardzes departamenta paziņojumā norādīts, ka aizdomās turētie apsolījuši kukuli vairāk nekā 100 000 eiro apmērā un 25 000 no šīs summas jau samaksājuši.

Sīms Sepiks un iespējamais starpnieks, kas paziņojumā pieminēts tikai kā Indreks, paturēti apcietinājumā, bet Ains un Sulevs Sepiki pagaidām atbrīvoti.

Kā pastāstījis Centrālās kriminālpolicijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas biroja vadītājs Leho Laurs, kriminālizmeklēšanas gaitā iegūtie dati liecina, ka aizdomās turētie gribējuši panākt labvēlīgu iznākumu bankrota lietā, nepieļaujot prasību iesniegšanu tiesā.

"Nedrīkst samierināties ar situāciju, ka cilvēks izvairās no atbildības, nopērkot priviliģētu stāvokli. Policija nopietni izmeklē informāciju un noziegumus, kas saistīti ar kukuļošanu, lai liktu skaidri saprast, ka negodīgai rīcībai Igaunijā nav vietas. Aicinām ziņot, ja kāds lūdz vai piedāvā kukuli," viņš norādījis.

Ains Sepiks bija Igaunijas iekšlietu ministrs laikā no 2002. līdz 2003. gadam. Tobrīd viņš bija Centra partijas biedrs, bet 2013. gadā pievienojās Reformu partijai.

No 1976. līdz 1992.gadam Sepiks strādājis par prokuroru un tiesnesi, vēlāk vadījis Izmeklēšanas departamentu, policijas Centrālo izmeklēšanas biroju, bijis Tallinas Policijas skolas lektors, iekšlietu ministra padomnieks, Policijas departamenta ģenerāldirektora vietnieks un pēc tam arī ģenerāldirektors, bet laikā no 2003. līdz 2011. gadam bijis Rīgikogu deputāts.

1997. gadā Sepiks apbalvots ar piektās pakāpes Baltās zvaigznes ordeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti