Dienas ziņas

Igaunijas karogs plīvo Rīgas pils tornī

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Igauņu protesta brauciens

Igauņi autokolonnā devušies uz Latviju protestā pret augsto akcīzi savā zemē

Vairāki tūkstoši igauņu savas valsts 100.gadadienu atzīmēja, dodoties protesta braucienā uz Latviju. Kaimiņvalsts iedzīvotāji nav mierā ar augsto akcīzes nodokli alkoholam un degvielai, kā dēļ Igaunijas valsts budžetam garām iet vairāki miljoni eiro. Ideja par šādu protesta akciju radusies sociālajos tīklos un guvusi necerēti lielu atbalstu.

Ainaži bija viens no robežpunktiem, kuru daudzi igauņi sestdien, 24. februārī, šķērsoja, ierodoties Latvijā. Akcijas atbalstītāji savas automašīnas bija rotājuši ar Igaunijas un Latvijas valstu karogiem un uzrakstu – "Samazinām nodokļus". Tiesa gan, pirmā pietura daudziem igauņiem bija "Super Alko" lielveikals, kur tika pirkts viss – gan stiprie dzērieni, gan alus.

"Atstājam savu naudu šeit, atbalstam jūs. Priekš valsts jubilejas svinībām nopirkām. Ļoti labi, ka šī akcija notiek tieši šodien, mūsu valsts jubilejā.

Lai mūsu augstākie varas vīri dzird, ka dara nepareizi, vajag arī vienkāršajos cilvēkos kaut mazliet ieklausīties," teica Igaunijas iedzīvotājs Romets.

Tālāk automašīnas kolonnā devās uz Mazsalacu, kur tikšanās vieta bija kādā pļavā. Kā lēsa akcijas iniciators Tavi Lepiks, robežu šķērsojušas aptuveni 2000 automašīnas. Publicējot savu ierosmi "Facebook" kontā, viņš necerēja, ka atsaucība būs tik liela.

"Sākumā es cerēju varbūt 100 cilvēki, 100 mani draugi. Manos labākajos sapņos, ka varētu atbraukt 100 automašīnu," sacīja akcijas iniciators Lepiks.

Viņš uzsver, šī protesta akcija pierāda, ka pašreizējā valdības nodokļu politika neapmierina daudzus Igaunijas iedzīvotājus.

Viņš cer, ka miermīlīgais cilvēku protests tomēr mudinās politiķus aizdomāties, vai tiešām nodokļus ir nepieciešams celt tik strauji.

"Es mīlu savu valsti, esmu tās patriots. Bet pašreizējā valdības noteiktā nodokļu politika ir ļoti nepareiza un es nedomāju tikai nodokļus alkoholam. Tas skar ļoti dažādas nozares un neviens nevēlas uzņemties atbildību par to. Tai pat laikā mūsu valsts budžets zaudē miljonus, mēs vēlamies parādīt mūsu valdībai, ka kopā mēs spējam būt spēcīgi un mūs ir jāuzklausa," teica Lepiks.

Igauņu protesta akcijā ar interesi nolūkojās arī daudzi Mazsalacas iedzīvotāji.

"Lai vai tas ir labi vai slikti, bet tas ir pozitīvi, ka viņi to ir spējīgi noorganizēt, jo latvieši, domāju, diez vai šitā uz Igauniju aizbrauktu," sprieda Evija. Līdzīgi izteicās Ilona: "Pozitīvi, ka viņi spēj noorganizēt šitādu pasākumu. Lai latvieši mācās."

Noslēgumā akcijas dalībnieki nodziedāja savas valsts himnu, un tās iniciators Lepiks ikvienam pateicās par ierašanos. Pēcpusdienā igauņi devās mājup, lai atzīmētu savas valsts 100.gadadienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt