Ietekmīgu EP partiju vadīs musulmanis Saijeds Kamals

Eiropas Parlamentā (EP) Eiropas Konservatīvo un reformistu partiju, kurā strādā arī no Latvijas ievēlētais deputāts Roberts Zīle, turpmāk vadīs politiķis un akadēmiķis Saijeds Kamals. Viņš ir kļuvis par pirmo musulmani Eiropas Parlamenta vēsturē, kurš vadīs politisko grupu. Šajā grupā darbojas pārstāvji no Dānijas un Somijas, kas pašmāju priekšvēlēšanu kampaņa izteikušies pret musulmaņiem.

47 gadus vecais Saijeds Kamals ir dzimis un audzis Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā. Kamals ir sociāli aktīvs politiķis. Apvienotajā Karalistē darbojies kā Sociālā taisnīguma padomes biedrs, strādājis ar pašvaldību projektiem nabadzības apkarošanai, bijis mācībspēks Līdsas Universitātes Biznesa skolā. Tā kā viņa specializācija ir ekonomika un tehnoloģijas, viņš ir daudzu zinātnisku publikāciju autors un savā nozarē pētījis arī Austrumeiropas un Centrāleiropas valstis.

Saijeda Kamala vecāki no Dienvidamerikas valsts Gajānas Londonā ieradās vēl piecdesmitajos gados, lai strādātu dzelzceļa nozarē, un, kā pats saka, iemācījuši - tad, ja strādā smagi un tic sev, sasniegumiem nav robežu. Gajāna ir Dienvidamerikas kontinenta trešā mazākā valsts un viena no četrām spāniski nerunājošajām teritorijām, kurā izmanto angļu valodu.

Saijeds Kamals tagad ir kļuvis par pirmo musulmani Eiropas Parlamenta vēsturē, kurš vadīs politisko grupu, un Eiropas Konservatīvo un reformistu partija paudusi, ka varētu viņu virzīt Eiropas Parlamenta prezidenta amatam.

Savā vēstulē pārējo politisko grupu līderiem Kamals norādījis, ka šis ir laiks, kad Eiropai vajadzētu kļūt vienotākai un atjaunot tās tolerances un iecietības vērtības. Viņš arī iestājas pret Eiropas federalizācijas ideju un atbalsta individuālu valstu sadarbību.

„Mēs neatbalstām Eiropas Savienotās Valstis, mūsu partija neiestājas par Eiropas Savienības kopēju drošības politiku, taču mēs saprotam, ka dažām atsevišķām valstīm būtu ļoti svarīgi šajā ziņā sadarboties,” sacīja Saijeds Kamals.

Būdams Eiropas Parlamenta deputāts jau iepriekšējos sasaukumos un kopumā desmit gadu, Kamals ir vadījis Britu Konservatīvās partijas delegāciju,  aktīvi darbojies Eiropas Savienības tirdzniecības attiecību veicināšanā ar Indiju, sociālajos un cilvēktiesību jautājumos un iestājies pret ASV slepenajiem cietumiem Eiropas valstīs.

Eiropas Konservatīvo un reformistu partijas lēmums ir pievērsis starptautisko mediju uzmanību, jo partijā pēc vēlēšanām strādā arī pārstāvji no Dānijas un Somijas, kas pašmāju priekšvēlēšanu kampaņās aģitēja pret musulmaņiem.

Eksperti norāda, ka Kamala kļūšana par Eiropas Parlamenta prezidentu nebūtu pilnībā izslēdzama, taču, visticamāk, uz šo posteni varēs pretendēt kandidāti no divām lielākajām Eiropas Parlamenta partijām – labēji centriskās Eiropas Tautas partijas un sociālisti.

Jāatgādina, ka Eiropas Konservatīvo un reformistu partija Eiropas Parlamentā ir starp pieciem lielākajiem spēkiem, un tās galvenie veidotāji ir britu konservatīvie, „Likuma un taisnīguma” partija no Polijas un Vācijas „Alternatīva Vācijai”, taču partijā darbojas arī līdzīga virziena spēki no citām Eiropas valstīm, tajā skaitā Roberts Zīle, kurš Eiropas Parlamentā ievēlēts no Nacionālās apvienības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt