Iespējams, smagākās darba intervijas. Topošos komisārus izjautā Eiroparlamentā

Eiropas Parlamentā deputāti izvaicā topošos komisārus, klātesot žurnālistiem un visiem ieinteresētajiem eiropiešiem to vērojot tiešraidē. Tādējādi visas kļūdas, idejas un dažreiz pa kādai muļķības izskan publiski. Tās ir, iespējams, vissmagākās darba intervijas, kādas darba ņēmējs var piedzīvot.

Dažiem kandidātiem patiešām negāja viegli. Sākotnēji bija plāns šonedēļ uzklausīt 21 no 26 komisāru kandidātiem. Bet divus – ungāru un rumānieti – nemaz nepielaida pie noklausīšanās interešu konflikta dēļ. Savukārt trīs saņēma uzaicinājumu “pienākt atkal”. Viņiem tagad jāatbild uz papildu jautājumiem rakstiski, un, ja arī tās atbildes nepārliecinās deputātus, tad jānāk uz vēl vienu izvaicāšanas raundu. 

Starp trim “pienāciet atkal” bija Polijas kandidāts Janušs Vojciekovskis, kam uzticēts lauksaimniecības komisāra portfelis. Viņš nespēja pārliecinoši atbildēt par glifosāta izmantošanu, lielo zemes īpašumu uzpirkšanu un arī par paša finanšu darījumiem, ko izmeklējusi Eiropas Savienības pretkorupcijas aģentūra OLAF. 

Arī Zviedrijas kandidāte Ilva Johansone, kam uzticēts iekšlietu komisāra portfelis un tātad atbildība par migrācijas un patvēruma politiku, deputātus nepārliecināja. Esot bijusi pārāk neskaidra vīzija. 

Atbalstu neguva arī bijusī Francijas aizsardzības ministre Silvija Gulāra, kam uzticēts iekšējā tirgus komisāres portfelis. Viņa nepārliecināja deputātus ar skaidrojumiem par savām finansēm un ētiku. Viņa nelikumīgi likusi saviem Eiroparlamenta asistentiem veikt politisko darbu Francijā  un saņēmusi 10 tūkstošus eiro mēnesī no kādas ASV domnīcas. 

Gulāras atstāšana uz “papildu rakstiskajiem jautājumiem” ir trieciens Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, kurš bija izmantojis savu politisko ietekmi, lai iegūtu Francijas pārstāvei ietekmīgo iekšējā tirgus komisāres portfeli. 

Viegli negāja arī  Igaunijas kandidātei Kadri Simsonei, kam uzticēts enerģētikas portfelis. Viņa deputātiem šķita pārāk atbalstoša gāzes infrastruktūras projektiem, kas vienmēr tiek ļoti  pretrunīgi vērtēti.  Taču galu galā viņa saņēma nepieciešamās divas trešdaļa komitejas deputātu balsu. 

Tāpat arī Lietuvas komisāra kandidāts – 28 gadus jaunais Virginijs Sinkevičs – izjautāšanu izturēja. Viņam piešķirts vides un okeānu portfelis – tāpēc viņš nodēvēts par komisāru “Neptūnu”.

Nākamnedēļ izvaicās trīs izpildprezidentus, arī Valdi Dombrovski (“Jaunā Vienotība”). Tur gan izgāšanu pagaidām neparedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt