Euranet Plus

Uģis Lībietis un Ina Strazdiņa par svarīgākajiem notikumiem Eiropā šonedēļ

Euranet Plus

Eiroparlamentāriete Inese Vaidere par līdzekļiem plūdu seku likvidēšanai

Ina Strazdiņa par Manfrēda Vēbera iespējām kļūt par nākamo Eiropas Komisijas prezidentu

Iespējamais nākamais EK vadītājs Vēbers: Vēlos aizsargāt kristīgās vērtības

"Mēs dzīvojam Eiropa Savienībā, kas ir balstīta kristīgajās vērtībās. Tāpēc šajā digitalizētajā un globalizētajā pasaulē es vēlos šīs vērtības aizsargāt," tā izteicies Eiropas Tautas partiju (ETP) grupas frakcijas vadītājs Eiropas Parlamentā (EP) Manfrēds Vēbers, kuru ETP nupat izraudzījusies par savu vadošo kandidātu gaidāmajās EP vēlēšanās un kurš varētu kļūt par nākamo Eiropas Komisijas (EK) prezidentu.

Jau nākamajā gadā Eiropas Savienību (ES) gaida EP vēlēšanas. Process, kurā iespējas izvēlēties turpmākos Eiropas līmeņa likumdevējus, ir katras dalībvalsts vēlētājam. Taču, balsojot par kādu politisku partiju, faktiski tiks balsots arī par daudz plašāku Eiropas līmeņa partiju grupu. Vai tā būtu ETP grupa, demokrāti un sociālisti, liberāļi vai kāda cita. Šīs grupas izvirza arī savus vadošos kandidātus, kuri tad arī uzskatāmi par visu politisko spēku lokomotīvēm. Savukārt uzvarējušā politiskā spēka vadošais kandidāts nākotnē, visticamāk, kļūs par EK prezidentu.

Šajā nedēļā savu vadošo kandidātu izvēlējās lielākā EP pārstāvētā politiskā ģimene – ETP grupa. Par šo kandidātu ir kļuvis ETP grupas frakcijas vadītājs EP Manfrēds Vēbers. 

Nākamais gads Eiropai nāks arī ar kādu ļoti nozīmīgu pavērsienu – Lielbritānijas izstāšanos no ES, un uzvaras gadījumā Vēbers varētu kļūt par Eiropas kuģa stūrmani šajā pārmaiņu un jauno izaicinājumu pilnajā laikā. 

Vēbers par "Brexit" sacījis, ir labi redzēt, ka 27 ES valstis ir vienotas jautājumā par sarunu procesu "ar mūsu draugiem". "Un cilvēki pieredz, ka Eiropas Savienība ir vienota, spēcīga un tai ir skaidrs redzējums par nākotni, bet Lielbritānija ir grūtā situācijā – politiski, ekonomiski un arī sabiedrībai priekšā stāv daudz izaicinājumu. Dažreiz ir sajūta, ka viņi nesaprot, kā tikt galā ar "Brexit". Man pašam galvenā mācība ir tāda, ka Eiropai ir jāreformē, nevis jāiznīcina Eiropas Savienība vai no tās jāizstājas."

Vēbers uzskata, ka nākamgad gaidāmās EP vēlēšanas izšķirs šī kontinenta pamatvērtības.

"Nevienam nevajadzētu domāt, ka šīsdienas sasniegumi ir pašsaprotami. Un to mēs redzējām "Brexit" gadījumā – viss var mainīties, mēs varam atkal sākt celt robežas un sienas Eiropas Savienības iekšienē. Katram eiropietim ir tāpēc jāizlemj, vai viņš vēlas kompromisus, vai mēs varam kopīgi strādāt šī kontinenta labā, vai arī atgriezīsies nacionālisms un egoisms. Tas ir galvenais jautājums. Ņemot mūsu kā eiropiešu saknes, ir jābūt skaidri saprotamam, ka mūsu kristīgās vērtības dod mums tik daudz kopīgā. Mēs dzīvojam Eiropa Savienībā, kas ir balstīta kristīgajās vērtībās.

Tāpēc šajā digitalizētajā un globalizētajā pasaulē es vēlos šīs vērtības aizsargāt."

Savukārt par ES sankcijām Krievijai politiķis sacījis: "Krievija uzvedas ļoti agresīvi. Un tas ir redzams gan Sīrijā, gan Ukrainā. Krievija daudz iegulda dezinformācijā, viltus ziņās un izaicinot Eiropas demokrātiskos procesus. Tieši tāpēc mums skaidri jāpasaka, ka tā nav uz draudzību un sadarbību orientēta uzvedība. Tāpēc es pilnībā atbalstu sankciju pagarināšanu pret Krieviju līdz brīdim, kamēr mums nebūs risinājuma Ukrainai."

KONTEKSTS:

EK vadītāja amatu šobrīd pilda bijušais Luksemburgas premjerministrs un konservatīvajai ETP piederošais Žans Klods Junkers.

Pavasarī būs EP vēlēšanas, pēc kurām būs jāizraugās virkne augstāko institūciju vadītāju – jaunais EK, ES Padomes līderis, kā arī cilvēks, kurš turpmāk atbildēs par ES ārpolitiku.  Par savu kandidatūru uz EK amatu paziņojis arī bijušais Nīderlandes ārlietu ministrs, EK pirmais viceprezidents Franss Timmermanss. Viņu izvirzīt varētu EP deputātu sociālistu grupa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti