Dienas notikumu apskats

Eiropas Savienības un Āzijas samitā gaida Krievijas premjera Dmitrija Medvedeva ierašanos

Dienas notikumu apskats

JKP kritizē par nepietiekamu valdības mērķu apspriešanu

Simtiem cilvēku piedalījušies nogalinātās bulgāru žurnālistes Viktorijas Marinovas bērēs

Iespējamais bulgāru žurnālistes slepkava noliedz aplaupīšanu un izvarošanu

Simtiem cilvēku piektdien, 12.oktobrī, Bulgārijā  piedalījās pagājušajā nedēļā nogalinātās bulgāru žurnālistes Viktorijas Marinovas bērēs. Šīs nedēļas laikā Vācijā izdevies notvert aizdomās turēto Bulgārijas pilsoni.

ĪSUMĀ: 

  • Nogalinātās bulgāru žurnālistes Marinovas bērēs piedalījās simtiem cilvēku.
  • Bulgārijas prokuratūra izmeklēs krāpšanos ar ES fondiem, ko pētija Marinova.
  • Vācijā aizturēts iespējamais slepkava; viņš neesot vēlējis Marinovu nogalināt.
  • Aizdomās turēto drīz izdos Bulgārijai.
  • Bulgārijas varas iestādes noliedz slepkavības politiskos motīvus.

Vācijas prokuratūra piektdien paziņoja, ka vīrietis atzinies uzbrukumā un drīz tiks izdots Bulgārijai. Marinova ir jau trešā žurnāliste, kas pēdējā gada laikā nogalināta Eiropā, taču Bulgārijas prokuratūra uzskata, ka uzbrukums Marinovai nav saistīts ar viņas žurnālistes darbu.  

30 gadus vecās pētnieciskās žurnālistes Viktorijas Marinovas slepkavība šokēja Bulgāriju, uzbrukums viņai nosodīts starptautiski. Marinovu zemes klēpī piektdien guldīja viņas dzimtajā Ruses pilsētā Bulgārijas ziemeļos, kur pagājušajā sestdienā viņas mirstīgas atliekas atrada parkā.

Piemiņas ceremonijā piedalījās simtiem cilvēku ar puķēm un vainagiem. Pēc tam Marinovu apglabāja nelielā privātā bēru ceremonijā Ruses kapsētā.

Marinova bija vietējā telekanāla TVN direktore, kur vadīja arī raidījumus. Savā pēdējā raidījumā viņa intervēja arī divus izmeklējošos žurnālistus no Bulgārijas un Rumānijas par korupciju un krāpšanos ar Eiropas Savienības fondiem.

Bulgārijas prokuratūra šonedēļ paziņoja, ka sākusi izmeklēšanu par iespējamo krāpšanos ar Eiropas Savienības fondiem, bet policija turpina izmeklēt Marinovas slepkavību.

Varasiestādes paziņojušas, ka Marinova mira no sitieniem pa galvu un nožņaugšanas, un arī tika izvarota.

Vācijā netālu no Hamburgas šonedēļ aizturēts aizdomās turētais, kāds 20 gadus vīrietis vārdā Severins Krasimirovs, Bulgārijas pilsonis. Viņš izmeklētājiem teicis, ka neesot vēlējies nogalināt Marinovu un noliedza, ka viņu izvaroja, piektdien atklāja Vācijas prokuratūra.

Saskaņā ar aizdomās turēto liecību viņam bijis strīds un „vārdu apmaiņa ar upuri”, un „spēcīgā alkohola un narkotiku ietekmē [viņš] sievietei iesita pa seju”.

Sieviete nokrita, viņš viņu paslēpa krūmos un devās prom, apgalvojis aizdomās turētais. Uzbrucējs noliedza, ka sievieti būtu aplaupījis vai izvarojis, taču izmeklētāji viņa dzīvoklī atraduši žurnālistes mobilo telefonu.

Vācijas prokuratūra paziņojusi, ka pēc  sniegtajām liecībām vēl ir grūti runāt par viņa rīcības motīviem. Viņu drīz izdos tiesāšanai Bulgārijā.

Ņemot vērā Marinovas kā izmeklējošās žurnālistes darbu, Bulgārijas zemo vietu preses brīvības un augsto vietu korupcijas reitingos, daudzi pieņēma, ka slepkavība saistīta ar viņas darbu.

Tomēr Bulgārijas premjers Boiko Borisovs kā nomelnošanas kampaņu noraidījis izteikumus par slepkavības politiskiem motīviem.

Arī Bulgārijas prokuratūra paziņojusi, ka patlaban tās rīcībā nav pierādījumu, kas slepkavība saistīta ar Marinovas darbu kā žurnālistei, tomēr piebilstot, ka joprojām tiek izskatītas visas iespējamās versijas.

Tomēr Marinova ir trešā Eiropā nogalinātā žurnāliste gada laikā, un tas atkal pievēris uzmanību jautājumam par žurnālistu drošību. Šogad februārī Slovākijā netālu no Bratislavas savās mājās tika nošauts 27 gadus vecais pētnieciskais žurnālists Jans Kucjaks, bet pērn oktobrī Maltā uzsprāgstot automašīnai 53 gadus vecā žurnāliste Dafne Karuana-Galicija.

Patlaban starptautiskās sabiedrības uzmanība pievērsta arī Saūda Arābijas žurnālista, valdības kritiķa Džamala Hašogi liktenim. Viņš pagājušajā nedēļā iegāja Saūda Arābijas konsulātā Stambulā un pazuda. Izskanējušas aizdomas, ka viņš nogalināts vai nolaupīts, Saūda Arābija apsūdzības noraida.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti