Huntas apcietinātā Mjanmas līdere pirmoreiz parādās tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Mjanmas tiesas priekšā pirmdien stājās apcietinātā valsts līdere, Nobela Miera prēmijas laureāte Auna Sana Su Či. Tiesā viņa uzstājās ar videozvana starpniecību. Tā bija pirmā demokrātiski ievēlētās Mjanmas līderes parādīšanās sabiedrībai kopš februāra sākuma, kad varu šajā Dienvidaustrumāzijas valstī sagrāba militārā hunta.

Mjanmas lielākajās pilsētās pirmdien turpinājās protesti pret militāro apvērsumu. Demonstranti izgāja ielās par spīti tam, ka svētdien protestos pret valdošo režīmu tika nogalināti vismaz 18 cilvēki. Tā bija līdz šim asiņainākā diena kopš 1. februāra, kad militāristi ar ģenerāli Minu Aunu Hlainu priekšgalā sagrāba varu Mjanmā.

Tiesa pirmdien izvirzīja jaunas apsūdzības Aunai Sanai Su Či, kura jau mēnesi atrodas ieslodzījumā. 75 gadus veco Nobela Miera prēmijas laureāti šoreiz apsūdzēja kūdīšanā uz nemieriem.

Viņai iepriekš izvirzīja apsūdzības par nelicencētu radiouztvērēju glabāšanu un koronavīrusa Covid-19 dēļ ieviesto pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu. Nākamā tiesas sēde plānota 15. martā, ziņo BBC.

Rietumvalstis ir nosodījušas apvērsumu Mjanmā un ieviesušas sankcijas pret militāro huntu, tomēr līdz šim ģenerāļi nav atteikušies no brutāla spēka lietošanas, lai apspiestu iedzīvotāju protestus.

KONTEKSTS:

Dienvidaustrumāzijas valstī Mjanmā februāra sākumā notika militārais apvērsums. Ģenerāļi puča sarīkošanu pamatoja ar novembra vēlēšanās it kā notikušajām nelikumībām. Vēlēšanās pārliecinošu uzvaru bija guvusi Nacionālā demokrātijas līga. Militārā hunta uz gadu izsludinājusi ārkārtas stāvokli, solot pēc tam sarīkot jaunas vēlēšanas, precīzi nenorādot, kad tieši tās varētu notikt.

Kad militārie spēki 1. februārī pārņēma varu, valdības vadītāja Auna Sana Su Či un citi valdošās Nacionālās demokrātijas līgas augstākie pārstāvji tika aizturēti. Daudzas valstis jau nosodījušas Mjanmā notiekošo. ASV un Lielbritānija ieviesušas sankcijas pret huntu. Lielākā daļa Mjanmas kaimiņvalstu gan apgalvo, ka starptautiskajai sabiedrībai nav jāiejaucas Mjanmas iekšpolitikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti