HRW apsūdz Etiopiju 400 protestētāju nogalināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Etiopijā kopš pērnā novembra ir nogalināti vairāk nekā 400 cilvēku, varas iestādēm apspiežot pret valdību vērstus protestus, trešdien paziņoja ASV bāzētā cilvēktiesību aizstāvju organizācija "Human Rights Watch" (HRW).

Taču Adisabeba nekavējoties noliegusi šos apgalvojumus.

HRW arī paziņoja, ka Etiopijas drošības spēki kopš 2015.gada novembra, apspiežot plašos protestus Oromijas reģionā, aizturējuši "desmitiem tūkstošiem" cilvēku.

Šos protestus izprovocējuši valdības plāni paplašināt galvaspilsētas Adisabebas teritoriju uz apkārt esošo lauksaimniecības zemju rēķina.

HRW ziņojuma pamatā ir vairāk nekā 125 intervijas ar protestētājiem un citiem šajā vardarbībā iekļuvušajiem.

HRW ziņo par valdības lietotu "pārmērīgu un nevajadzīgu letālu spēku un masveida arestiem, sliktu izturēšanos pret apcietinātajiem, un ierobežojumiem informācijas pieejamībā".

"Etiopijas drošības spēki ir nošāvuši simtiem studentu, lauksaimnieku un citu mierīgu protestētāju, izrādot kliedzošu necieņu pret cilvēku dzīvību," paziņoja HRW Āfrikas nodaļas direktora vietniece Leslija Lefkova.

Viņa piebilda, ka "valdībai vajadzētu nekavējoties atbrīvot netaisni aizturētos, atbalstīt ticamu, neatkarīgu izmeklēšanu un saukt drošības spēku pārstāvjus pie atbildības par [cilvēktiesību] pārkāpumiem".

Valdība 12.janvārī atmeta projektu par Adisabebas paplašināšanu uz Oromijas teritorijas rēķina, tomēr protesti pret to turpinājās vēl vairākas nedēļas.

Valdības preses sekretārs noraidīja šo ziņojumu, sakot, ka HRW "ir ļoti dāsna ar skaitļiem, kad ir runa par Etiopiju".

"Valdība nožēlo, ka gājuši bojā cilvēki," viņš sacīja, atsaucoties uz nevalstiskās organizācijas "Etiopijas Cilvēktiesību padome" datiem par 103 cilvēku bojāeju.

"Kāpēc viņi (HRW) nespēja minēt citu [bojāgājušo] vārdus? Tāpēc, ka šie vārdi neeksistē," piebilda valdības preses sekretārs.

HRW tomēr uzstāj, ka kopā ar citām organizācijām "identificējusi vairāk nekā 300 nogalinātos ar vārdiem un dažos gadījumos ar fotogrāfijām", un ka neesot runa tikai par atsevišķiem vardarbības gadījumiem.

Daži no aizturētajiem, kas vēlāk tika atbrīvoti, stāstījuši HRW, ka cietumā esot spīdzināti. Vairākas sievietes apgalvoja, ka esot izvarotas.

Oromija, kur mīt vismaz 27 miljoni cilvēku, ir visblīvāk apdzīvotais Etiopijas reģions.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti