Horvātijā notiks prezidenta amata kandidātu debates

30. decembrī Horvātijā notiks divu vadošo prezidenta amata kandidātu priekšvēlēšanu debates. Tajās piedalīsies pašreizējā prezidente Kolinda Grabara-Kitaroviča un bijušais premjerministrs Zorans Milanovičs, kuri ieguva labākos rezultātus pirms nedēļas notikušajā prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā. Komentētāji jau norāda, ka šīm debatēm ir ļoti liela nozīme pirms 5. janvārī gaidāmās otrās vēlēšanu kārtas, kā arī tāpēc, ka jau 1. janvārī Horvātija kļūst par Eiroppadomes prezidējošo valsti.

Horvātijā notiks prezidenta amata kandidātu debatesUģis Lībietis

  22. decembrī notikušajās prezidenta vēlēšanās pašreizējā prezidente Kolinda Grabara Kitaroviča tikai ar minimālu balsu pārsvaru iekļuva otrajā kārtā, gandrīz zaudējot labējā spārna populistiskajam dziedātājam Miroslavam Škoro.

  Piekrītot debatēm, bijušais premjerministrs un pirmās kārtas uzvarētājs Zorans Milanovičs ir aicinājis debatēs atteikties no ideoloģiskiem jautājumiem, pievēršoties izaugsmei un attīstībai. Lai arī Milanovičs uzskata, ka tieši viņa valdības laikā notikusi Horvātijas ekonomiskā izaugsme, vairāki žurnālisti apgalvo pretējo.

  Savukārt prezidente Grabara Kitaroviča ir paziņojusi, ka viņa ir sadzirdējusi vēlētāju protesta balsojumu, taču šobrīd neesot laiks balsot par valsts sašķelšanu, bet gan par vienotību. Komentētāji arī norāda, ka prezidentei savos izteikumos būs jābūt īpaši uzmanīgai, jo jebkuru kļūdu tās pretinieks var pavērst sev par labu. Šeit jāatgādina, ka jau 1. janvārī Horvātija kļūs par Eiropadomes prezidējošo valsti. Gan nākamajam prezidentam, gan valdībai būs jāuzņemas atbildība un vadība par tādiem nozīmīgiem jautājumiem kā breksits un pēcbreksita sarunu uzsākšana.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti