Horvātija ievieš eiro un kļūst par Šengenas zonas dalībvalsti

Horvātija no 2023. gada 1. janvāra ievieš Eiropas Savienības vienoto valūtu eiro, kļūstot par 20. eirozonas dalībvalsti. Vienlaikus Horvātija iestājusies arī Šengenas zonā, paverot iespējas brīvai ceļošanai pa visu Eiropas Savienību.

2023. gada pirmajās minūtēs Horvātijas nacionālās bankas vadītājs Boriss Vujčičs un finanšu ministrs Marko Primoracs simboliski izņēma no bankomāta pirmās eiro banknotes.

Kā norādījis Marko Primoracs, iestāšanās eirozonā noteikti stiprinās Horvātijas ekonomiku: "Horvātijai tas nozīmē daudz. Tas nozīmē, ka mēs būsim noturīgāki pret krīzēm, mēs būsim iekārotāks mērķis investīcijām, uzņēmējdarbības veikšana Horvātijā kļūs vieglāka un izmaksas samazināsies. Protams, tā nav burvju nūjiņa, kas atrisinās visas mūsu problēmas, taču tas ir kaut kas, kas palīdzēs mums nākotnē būt bagātākai valstij ar augstāku izaugsmi un labklājības līmeni pilsoņiem."

Lai atzīmētu šo notikumu, Horvātijas un Slovēnijas robežas šķērsošanas punktā bija ieradusies Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena, abu valstu līderiem apstiprinot, ka šis ir patiesi vēsturisks notikums: "Šodien Horvātija pievienojas Šengenas zonai un eirozonai. Tie ir divi milzīgi sasniegumi Eiropas Savienības jaunākajai dalībvalstij, kas abi panākti vienā dienā. Tāpēc šī ir diena vēstures grāmatām. Nākamās Horvātijas iedzīvotāju paaudzes jau uzaugs Šengenas zonā. Cilvēkiem būs iespēja brīvi ceļot, uzņēmējdarbību netraucēs dažādas pārbaudes. Neierobežota ceļošana nesīs taustāmus rezultātus gan cilvēkiem, kas dzīvo robežas tuvumā, gan tiem, kuri strādā robežu abās pusēs, gan ģimenēm, kuras dzīvo abās robežas pusēs. Šīs kopienas kļūs daudz tuvākas."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti