Horvātija gaidāmajā ES prezidentūrā daudzgadu budžetam pievērsīs īpašu uzmanību

Horvātijas premjerministrs Andrejs Plenkovičs atklājis, ka Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžets ir viena no jomām, kurai Horvātija savas prezidentūras laikā nākamgad pievērsīs īpašu uzmanību.

Horvātija ir viena no tām valstīm, kuras mērķis ir saglabāt kohēzijai piešķirto līdzekļu procentuālo daļu arī nākamajā daudzgadu budžetā.

Prezidentūras pienākumus Eiropas Savienības Padomē Horvātija no Somijas pārņems 1. janvārī.

Eiropa, kas attīstās, Eiropa, kas savieno, Eiropa, kas aizsargā, un Eiropa, kas ir ietekmīga, – šīs ir lietas, kam Horvātija pievērsīs uzmanību nākamgad, kad tā kļūs par prezidējošo valsti Eiropas Savienībā.

Horvātija gaidāmajā ES prezidentūrā daudzgadu budžetam pievērsīs īpašu uzmanībuRihards Plūme

Par to paziņojis premjers Andrejs Plenkovičs, piebilstot, ka prezidentūras moto būs „Spēcīga Eiropa izaicinājumu pilnajā pasaulē”. Viņš arī uzsvēra, ka viena no politikas jomām, kam Horvātija pievērsīs īpašu uzmanību, būs daudzgadu budžets.

Plenkovičs sacīja, ka prezidentūras laikā tiks pieliktas pūles arī Eiropas sociālo tiesību pīlāra stiprināšanā, kā arī aktualizēts jautājums par Rietumbalkānu valstu pievienošanos blokam. Savukārt migrācijas jautājumu risināšanā esot nepieciešama kopējās Eiropas patvēruma sistēmas reforma un labāka sadarbība ar trešajām valstīm.

Pēc premjera domām, prezidentūra būs vēsturisks brīdis valstij un pierādījums tam, ka Horvātija ir veikusi lielu lēcienu, no kara plosītas nācijas kļūstot par stabilu spēlētāju starptautiskajā arēnā, kā arī par Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti