Horvātijā dažāds noskaņojums pirms iestāšanās ES

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Horvātu noskaņojums pirms valsts pievienošanās Eiropas Savienības dalībvalstīm ir dažāds, tomēr svētki šovakar tiks svinēti.

Cilvēki Horvātijas laukos uz notikumiem skatās ļoti reāli. Viņiem ir skaidrs, ka dzīve vienā mirklī nemainīsies, tomēr ir arī daudz cerību, īpaši jauniem cilvēkiem, kuriem paveras iespējas ceļot, mācīties un strādāt citur. Dažas valstis, tā pati Vācija, gan vēl paturēs tiesības ierobežot horvātu iespējas iegūt darbu Vācijā.

Nobažījušies ir Horvātijas mazie un vidējie uzņēmēji, kuriem par grūtu birokrātijas slogs un kuri baidās zaudēt lielajā tirgū, tikmēr cerības ir, piemēram, lauksaimniekiem, kas vēlas iegūt Eiropas Savienības atbalstu un finansējumu.

Noskaņojums ir dažāds, bet lielākā sabiedrības daļa tomēr ir pozitīvi noskaņota, jo Horvātija uz šo mērķi tiecās desmit gadus un uzskata, ka bija pelnījuši būt šajā demokrātisko un attīstīto valstu savienībā jau krietni agrāk.

Kā ziņots, sagaidāms, ka Horvātijas galvaspilsētas Zagrebas centrā šovakar pulcēsies tūkstošiem cilvēku, lai svinētu valsts iestāšanos Eiropas Savienībā. Notiks koncerti, uzvedumi un salūts. Ieradīsies arī horvāti no tuvējām valstīm, piemēram, Bosnijas-Hercogovinas.

Zagrebā ieradīsies arī vismaz 30 dažādu valstu vadītāji, arī Latvijas premjers Valdis Dombrovskis. Taču līderu vidū nav Angelas Merkeles, ko horvāti, iespējams, gaidīja visvairāk. Tas tādēļ, ka Vācija vienmēr ir spēlējusi lielu lomu gan Horvātijas ekonomiskajā un politiskajā dzīvē un horvātiem bija ļoti svarīgi redzēt, ka Vācijas vara ir ar valsti šajā svarīgajā brīdī, bet Angela Merkele Zagrebā nebūs.

Oficiālā versija – kanclerei ir citi pienākumi, taču analītiķi un žurnālisti Horvātijā izsaka aizdomas, ka šādā veidā labējā politiķe Merkele aizrāda Horvātijas kreisajai valdībai par gadiem neatrisinātiem diplomātiskiem jautājumiem.

Tomēr svinības būs gan galvaspilsētā, gan pie Horvātijas robežām ar citām valstīm, īpaši tām, kuras jau ir Eiropas Savienībā. Piemēram, šodien pusnaktī pašvaldības, kuras robežojas ar Ungāriju, simboliski tur pacels karogus.

Kā ziņots, četru miljonu iedzīvotāju lielā Horvātija 1.jūlijā oficiāli kļūs par 28. Eiropas Savienības dalībvalsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti