Horvātija atver robežu 10 valstu, arī Latvijas, pilsoņiem

Horvātija ceturtdien, 28. maijā, atvērusi robežu ieceļošanai bez kādiem ierobežojumiem desmit Eiropas Savienības valstu - arī Latvijas -pilsoņiem.

Starp šīm valstīm ir visas trīs Baltijas valstis, kā arī Austrija, Čehija, Polija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija un Vācija.

Robežu atvēršana attiecas uz valstīm, kurās bijuši līdzīgi panākumi centienos apturēt Covid-19 uzliesmojumu.

Adrijas jūras piekrastē esošā Horvātija šādi cenšas atbalstīt tai vitāli svarīgo tūrisma sektoru, kas cietis koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Šo desmit valstu pilsoņiem nebūs jānorāda kāds konkrēts iemesls ceļošanai, un viņi varēs iesniegt personas datus īpašā tīmekļa vietnē pirms ceļošanas, lai samazinātu gaidīšanas laiku uz robežas.

Saraksts tiks paplašināts, ja arī citās valstīs veselības situācija uzlabosies. 

Tūrisma sektors veido piekto daļu Horvātijas ekonomikas. Tiek prognozēts, ka pandēmijas dēļ tas šogad saruks par 70%.

KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis ierobežojumus pamazām atceļ.

No 18. maija vairākās Eiropas valstīs tiek mīkstināti ar koronavīrusu saistītie ierobežojumi. Bet no 15. maija Latvijā atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti