Honkongas protestētāji plāno veidot cilvēku ķēdi Baltijas ceļa 30.gadskārtā

Protestētāji Honkonga, kur jau vairāk nekā 11 nedēļas turpinās masveida demonstrācijas, plāno jaunu akciju – sastāties ķēde cauri pilsētai, tādējādi parādot atbalstu demokrātijai.

Akcija plānota Baltijas ceļa trīsdesmitajā gadskārtā piektdien, 23.augustā, ziņo Honkongas interneta medijs Hongkongfp.com.

Forumā, kur protestētāji apspriež idejas, izskanējis plāns ar nosaukumu “Honkongas ceļš”. Iecere paredz, ka Honkongā piektdien, 23.augustā, pl.19 pēc vietējā laika protestētāji varētu pulcēties un sadoties rokās trijās ķēdēs Honkongā.

Pašlaik nav skaidrs, cik daudz cilvēku varētu pievienoties šai akcijai.

“Baltijas valstis parādīja pasaulei, ka tās ir vienotas. Arī Honkongas iedzīvotāji tagad ir vienoti. Jābūt piepildītām visām mūsu piecām prasībām, īpaši galvenajai prasībai: vispārējām vēlēšanu tiesībām,” norādījuši ieceres autori.

Tādējādi protestētāji vēlas arī pievērst starptautisko mediju uzmanību, parādot vēlmi un cīņu par demokrātiju.

KONTEKSTS:

Jau 11. nedēļas nogali pēc kārtas Honkongas iedzīvotāji iziet ielās, lai paustu savu neapmierinātību. Pirmo protestu vilni izsauca vietējais likumprojekts, kas paredzēja atļaut arestēto likumpārkāpēju izdošanu centrālās Ķīnas varasiestādēm. Valdība ir atsaukusi šo likumprojektu, tomēr pilnībā no šīs ieceres nav atteikusies.

Kopumā pilsētas iemītnieki nav apmierināti ar to, ka Ķīna mēģina palielināt kontroli pār šo reģionu. Demonstranti nosodīja nežēlīgo policistu vēršanos pret iepriekšējo akciju dalībniekiem un skandēja saukļus ar aicinājumiem sodīt kārtības sargus, kuri ir pārkāpuši likumu. Tāpat viņi mudina atkāpties no amata Honkongas vadītāju Keriju Lamu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti