Honkongas policija pastiprinājusi plašsaziņas līdzekļu kontroli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Honkongas varas iestādes cenšas vēl vairāk ierobežot pilsētas brīvos medijus, policijai izplatot paziņojumu, ka vairs netiks atzītas noteiktas mediju akreditācijas formas. Eksperti uzsver, ka šie ierobežojumi ļauj valdībai izlemt, kurš ir žurnālists, kā arī ierobežo tiešsaistes žurnālistikas varu.

Honkongas policija pastiprinājusi plašsaziņas līdzekļu kontroli
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Honkongas policija paziņojusi, ka tā turpmāk atzīs tikai tādus žurnālistus, kas strādā "starptautiski atzītos" ārvalstu izdevumos vai plašsaziņas līdzekļu organizācijās, kas reģistrētas valdības informācijas sistēmā.

 

Vairs netiks atzītas akreditācijas, kuras izsniegušas, piemēram, tādas lielas asociācijas kā Honkongas Žurnālistu asociācija un Honkongas Preses fotogrāfu asociācija, kas pārstāv simtiem žurnālistu. Abas žurnālistu asociācijas pieprasījušas atcelt šādus ierobežojumus.

Jauno noteikumu dēļ žurnālistiem, kuru akreditācijas netiktu atzītas, būtu liegts apmeklēt dažādas preses konferences un, visticamāk, arī tiktu mazināta atsevišķu žurnālistu aizsardzība vai iespēja tiem sniegt palīdzību protestu un policijas vadītu darbību laikā.

Eksperti uzsver, ka šie ierobežojumi ļauj valdībai izlemt, kurš ir žurnālists, un ierobežo tiešsaistes žurnālistikas varu.  Preses brīvība Honkongā pēdējo 18 mēnešu laikā ir strauji pasliktinājusies, īpaši kopš valsts drošības likuma ieviešanas pirms gandrīz trim mēnešiem un pēc tam notikušajiem policijas reidiem avīzēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti